Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mikor és ki kapja táppénz esetén?

Mikor és ki kapja táppénz esetén?

Figyelt kérdés
Egyéni vállalkozónál dolgozom, és ugyebár neki 15 napot kell kifizetnie. Nem kifizetőhely, ezért azt mondta, hogy a könyvelőtől kapott csekket be kell fizetnie, ennyi. Nade! Veszélyeztetett terhesség, vetélés, kórházi ápolás, itthoni táppénz … jóval meghaladtam végül a 15 napot amit neki kell állnia. A postán jött 62875+ 74715. Szerintem ez kevés 4 kórházi nap, 33 sima táppénzes és 17 terhesen táppénzes napra. A MÁK az egyéni vállalkozó által befizetett csekkből származó összeget majd utólag utalja? Illetve ha 3 hónapban is voltam táppénzen, akkor annak 3 szelvényen kellett volna szerepelnie? Szerintetek kapok még? Nem értem, közben kirúgtak, mert minden áron babát szeretnék.

2018. júl. 19. 14:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

Ha veszélyeztetett terhesként kezdted a keresőképtelenséget, akkor nincs betegszabadság, első naptól táppénzre vagy jogosult.

A táppénzedhez a munkaáltató ad be az elején egy foglalkoztatói igazolást, majd egy adatlapot a későbbiekben minden alkalommal, amikor te leadod az igazolást a keresőképtelenségedről.

Ahogy te szépen sorban adod le, ő beküldi, az oep számfejt és utal.


HA nincs két éves folyamatos biztosítási idő, vagy minimálbérre vagy bejelentve, ez az összeg akár a teljes időre járó tp is lehet.

2018. júl. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A 15 nap betegszabit nem csekken kapnád...
2018. júl. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A kérdésem akkor a következő. Már biztos hogy a MÁK nem utalta ki a terhesség megszakadása utáni két hetet, amit a munkáltatónak kell befizetnie feléjük csekken. Amíg a csekk nincs befizetve, akkor addig nekem azt nem utalják ki? Nem számlára kaptam a fizum, és nem kifizetőhely.
2018. júl. 20. 13:21
 4/15 anonim ***** válasza:
45%
Nem fizet semmit csekken a munkáltató, nagyon nagy kavar van a fejedben
2018. júl. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nincs kavar a fejemben. Anyám a munkáltatóm, és azt mondta a 15 napról adott neki a könyvelő csekket. Nem értek ezekhez a dolgokhoz, ezért kérdem , hogy én ezt hogyan fogom megkapni ? :D
2018. júl. 25. 16:19
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Milyen csekket, ne idegesíts, ez butaság.

Az első 15 munkanapot a munkaidő fizeti, de veszélyeztetett terhesség esetén nem! Az az első naptól kezdve táppénz.

A betegszabadságot a rendes munkabérrel együtt számfejtjük, azzal fizeti ki a munkáltató.

2018. júl. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem idegesítelek. Akkor át lettem vágva :D és nem fogom megkapni, mert a bérpapírom is kamu, nem számlára kapom a fizum, már kijelentett, mert vetélés után újra babát szeretnék. Csak azt írtam, amit ő mondott. Kiváncsi voltam így van-e .Köszönöm a válaszod.
2018. júl. 25. 16:33
 8/15 A kérdező kommentje:
A vetélés után, már nem terhesen az első 15 napot neki kell fizetnie. Ezzel tisztában vagyok. És a MÁK-tól jött táppénzes szelvényeken látom, hogy hiányzik az a 15 nap. Amikor rákérdeztem azt mondta, hogy neki azt be kell fizetnie, mert nem kifizető hely. De már többször átvágott, úgyhogy valószínüleg nem kapok semmit abból.
2018. júl. 25. 16:36
 9/15 anonim ***** válasza:
77%
Hát, ha anyukád átver, akkor sajnos így jártál.
2018. júl. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
54%
egyébként ha folyamatos volt a táppénzed, akkor a vetélés után is táppénzt kellett volna igényelnie a köynvelőnek, mert diagnózisváltáskor nincs betegszabi, szóval nincs veszve minden, hat hóra visszamenőleg lehet kérni. Adja be szépen.
2018. júl. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!