Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Magam után fizettem a TB-t....

Magam után fizettem a TB-t. Kell e jeleznem ha a NAV felé ha már van bejelentett állásom?

Figyelt kérdés
Nem volt munkám és emiatt magam után kellett fizetnem a TB-t. Most sikerült találnom egy állást ahol rendesen bejelentenek határozatlan idejű szerződéssel. Az érdekelne, hogy kell e jeleznem a NAV felé azt, hogy már nem én fizetem a TB-met.

2018. júl. 22. 14:21
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]


Mely esetben és milyen módon lehet kijelentkezni a járulékfizetési kötelezettség alól?

Amennyiben a magánszemély a járulék fizetésére bejelentkezett az adóhatósághoz, és ezt követően biztosítási, illetve egészségügyi szolgáltatásra való jogosultságot szerez, akkor a járulék fizetése alól az alábbiak mentesül:


Biztosítási jogviszony létesítése esetén az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetési kötelezettség megszűnését nem kell bejelenteni az adóhatósághoz.


Ebben az esetben az állami adóhatósághoz bejelentést teljesít a munkáltató/ foglalkoztató a biztosítási jogviszony létrejöttéről, amely alapján az egészségügyi szolgáltatási járulékfizetési kötelezettség megszüntetéséről az állami adóhatóság hivatalból gondoskodik. (pl.: munkaviszonyt létesítése)


Egészségügyi szolgáltatásra való jogosultság megszerzése esetén a járulékfizetésre kötelezettnek 18T1011-es nyomtatványon be kell jelenteni az adóhatósághoz az egészségügyi ellátásra jogosító jogviszony létrejöttét, a változást követő 15 napon belül. A bejelentés során az egészségügyi szolgáltatásra való jogosultságot is igazolni kell.

2018. júl. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Munkaviszony esetén nem, hiszen a munkáltató bejelentése alapján rendezik ezt a dolgot. Írásos értesítést is fogsz kapni róla, hogy már nem írják elő a fizetendő járulékaidat.


"hogy már nem én fizetem a TB-met." De igen, Te fizeted, csak innentől kezdve a bruttó béredből vonja kötelező jelleggel a cég más néven (természetbeni egészségbiztosítási járulék).

2018. júl. 23. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!