Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Áfa mentes vásárlás eu adószám...

Áfa mentes vásárlás eu adószámmal?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy nem vagyok vállalkozó, sem feltörekvő világmegváltó, nincs könyvelőm sem. Alkalmazott vagyok.


Minap felmerült egy beszélgetés során az alábbi, elvileg könyvelő szerint rendben van, de én furcsállom.


Van egy magyar kft(x) . tőle vesz egy szintén magyar kft(y) . egy terméket pl. 1M Ft.-ért EU-s közösségi adószámmal, áfa nélkül. Ez így lenne számlázva. Majd aki megvette (y kft) ezt a terméket eladja 1M Ft+áfáért egy magánszemélynek Magyarországon, így neki számítás szerint 270ezer haszna van az üzleten.

Ez így valóban oké?


Köszönöm előre is a meg tisztelő válaszokat


2018. júl. 24. 20:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha y kft nettó 1 millióért vette az árut, és nettó 1 millióért adta el, akkor neki az ég világon semmi haszna nincs.
2018. júl. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Belföldi adóalanyok közt édesmindegy, van-e közösségi adószámuk.

Ha az első cég AM, és eladja áfa nélkül a másodiknak, aki áfásan adja tovább, mert ő áfa-körös, az a normális.

2018. júl. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Plusz egy fillér haszna sincs, mert a 270 áfa az államé.
2018. júl. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én ezt nem értem. Leírtál egy tipikus áfakörös sztorit. Nettó 1 misiért veszik, nettó 1 misiért adják el, a 270 ezer haszon pedig áfa lesz, magyarul 0 ft a haszon.

Vagy nem kérdeztél meg könyvelőt vagy egy debillel beszélgettél vagy csak ugrattak.

2018. júl. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket.

Azóta mint kiderült ez egy egyszeri biznisz lenne és nem akar hasznot az y kft. Egy ismerős miatt venné meg és adná el neki, mert így olcsóbb. Ha magánszemély venné közvetlenül, akkor 1,2m+áfa lenne, így próbálják olcsóbban kihozni.

2018. júl. 24. 21:08
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem sikerült megérteni az áfakör lényegét még mindig. Téged át akarnak verni. De hajrá akkor...
2018. júl. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Egyik szereplő sem vagyok szerencsére. És bevallom valóban nem értek hozzá. Leginkább azon csodálkoztan, hogy egy afakoros cég országon belül hogy tud afamentes számlát kiallitani egy masiknak.
2018. júl. 24. 21:14
 8/9 anonim ***** válasza:
91%

Áfakörös cég magyar cégnek NEM állíthat ki 0%-os áfás számlát (van áfája amúgy annak, de ebbe ne menjünk bele), mert nem közösségen (Eu-n) belül értékesít, hanem az belföldi értékesítés.

Ezt a haszon szót meg egy életre kitörölném az emberek fejéből már, nincs ilyen a számvitelben, hogy haszon, főleg az nem haszon, amit te írsz. Az egész sztori meg halál értelmetlen és bugyutaság, ilyen nincsen, a könyvelő ostoba. Vagy más nem nagyon-nagyon szarul akar áfát csalni.

2018. júl. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Amit leírsz, az lehetetlen. Ha mindkét cég magyar, akkor nem adhat számlát 0%-áfásan azért, mert van közösségi adószáma.

(Max. ha az eladó alanyi adómentes. Vagy ha az eladó külföldi EU-s).

De tegyük fel, az eladó X mondjuk szlovák cég, közösségi adószámmal. Igen, eladja 1milláért a magyar Y-nak, nem számít rá fel áfát. A magyar Y cégnek ezután áfa fizetési kötelezettsége keletkezik, de mivel a magyar Y cég áfakörös és jogosult áfa levonásra, ezért a fizetendő áfát egyből levonásba helyezi. Vagyis a gyakorlatban a beszerzéskor nem fizet áfát a NAV felé.

Az Y KFT ezt eladja egy magánszemélynek. Mivel az Y kft áfakörös, a magánszemély felé 27% áfát kell számláznia. Az a 27% áfa pedig megy a NAV felé, vagyis az Y KFT-nél ebben az esetben ugyanúgy 1millió marad, tehát semmiféle "haszon" nincs az üzleten. Max. annyi, hogy a következő áfa bevallásig/áfa fizetésig azt a 270ezer forintot tudja forgatni, mert ott lesz a pénztárában vagy a számláján.

2018. júl. 27. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!