Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha otthon dolgozom és ott van...

Ha otthon dolgozom és ott van a székhelyem, akkor visszaigényelhetek áfát?

Figyelt kérdés

Egyéni vállalkozó vagyok, áfakörös. Zeneszerző vagyok és otthon alakítom ki a stúdióm, felújítom a lakás jelentős részét (hangszigetelés, burkolat, stb.). Ez a cím a székhelyem/telephelyem is.

Kérdés, hogy visszaigényelhetem-e az áfát ezek után a munkák után?

A könyvelőm is cseszegetni fogom ezzel persze, de most 2 hétig nyaral, nekem meg most pattant ki ez a fejemből.



2018. júl. 24. 23:56
 1/4 anonim ***** válasza:
ilyenekre persze, hiszen ez közvetlenül kapcsolódik a munkádhoz
2018. júl. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, de ha pl. olyan beruházás is megvalósul, ami nem kizárólag a vállalkozás érdekeit szolgálja, akkor célszerű arányosítani az áfalevonást.
2018. júl. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
23%
A lakóingatlan felújításához szükséges termék és igénybe vett szolgáltatás áfa-ja nem levonható (Áfa tv.124§ (1)i illetve (2)c)
2018. aug. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3 de ez egy stúdió a vállalkozás helyszínén, az mellékes, hogy ott is lakik. onnantól, hogy vállalkozás van bejelentve, adózni is úgy kell a lakás után, hogy üzleti célú ingatlan, jól nézünk ki, ha áfaigénylésnél meg nem számít annak :O
2018. aug. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!