Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy tudom elkezdeni fizetni...

Hogy tudom elkezdeni fizetni a TB-m?

Figyelt kérdés
Kaptam egy levelet a NAV tol h ugy latjak nincs fizetve a TB-m Ra kellett jonnom h igazuk van igy visszakultem a levelet rola h igazuk van. Szeretnem elkezdeni fizetni a TB-t mert nem szandekosan nem tortent meg ez idaig sem! Mik a teendoim? Hogy tudom elinditani a folyamatot? Ha elkezdem fizetni a TB-t augusztustol, akkor augusztusra mar nyugodtan igenybe vegetem az egeszsegugyi szolgaltatasokat?

2018. júl. 28. 13:34
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

Besétálsz a helyi irodájukba és azonnal segítenek is.

Visszamenőleg persze ki kell fizetni.

2018. júl. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kell idoontot kernem ehhez vagy csak eleg ha bemegyek mikor tudok?
2018. júl. 28. 13:51
 3/7 A kérdező kommentje:
Es ha elkezdtem fizetni onnanntol jogosult vagyok ugyan ugy az egeszsegugyi szolgaltatasra?
2018. júl. 28. 14:26
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Nem kell előre időpontot kérni. Segítenek mindenben. Abban a pillanatban biztosított vagy, hogy bejelentkeztél fizetésre.
2018. júl. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a segitseget!
2018. júl. 28. 20:03
 6/7 anonim ***** válasza:
87%

"Es ha elkezdtem fizetni onnanntol jogosult vagyok ugyan ugy az egeszsegugyi szolgaltatasra?"


Nekem ez már fárasztó, ugyanis száz és száz esetben leírtuk, a járulék fizetésének, vagy nem fizetésének semmi köze ahhoz, hogy egészségügyi ellátást kapsz vagy sem.


Érvényes TAJ-számmal rendelkezőt köteles az orvos ellátni, köze nincs ahhoz, hogy Neked van adótartozásod vagy sem, fizeted vagy sem. Ő csak jelzi Neked, hogy a rendszer szerint rendezetlen az eü. szolg. jogosultságod.


TAJ-szám akkor érvénytelen, ha meghaltál, vagy végleges szándékkal elhagytad hazánkat, amit hivatalos formában intéztél el (tehát nem csak itt hagytál csapot-papot, és a közigazgatási szerveknél nem papíroztad le).

Utolsó kettő esetében "barna" lámpa jelez az orvosnál. Elhunyt esetén ez logikusan adattal visszaélés esetén lehetséges csak, hiszen egy elhunyt nem megy orvoshoz, a másik esetben pedig a "külföldinek" fizetnie kell az orvosi ellátásért.


Ha rendezetlen az eü. ellátásra jogosultságod, akkor "piros" lámpa jelez. Az orvos ilyenkor sem tagadhatja meg az ellátást, és nem is kérhet érte pénzt. Majd az adóhatóság hajtja be az elmaradt járulékokat.


"Kék" lámpa jelez, ha az illetőnek külföldön van biztosítása (tehát nem végleges szándékkal hagyta el hazánkat). Ilyenkor ellátják szintén, nem kell fizetnie olyanért, ami a többieknek is ingyen van, majd a külföldi ország biztosítója és Mo. biztosítója egymás között elrendezi a "fizetnivalókat".


"Zöld" lámpa akkor jelez, ha a RENDSZER SZERINT rendezett az eü. ellátásra jogosultságod.


A rendszer szerint rendezettet azért emeltem ki, mert nem mindig az éppen aktuálisat képes a rendszer követni. Ebből kifolyólag sem ítélhet az orvos, vagy tagadhatja meg az ellátást.


Tehát nyugodtan menjél orvoshoz függetlenül attól, hogy miként állsz az adóhatóság általi tartozásoddal.

2018. júl. 29. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
online hogy lehet ezt elintézni?
2018. aug. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!