Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lehet gondja nekem vagy a...

Lehet gondja nekem vagy a főbérlőmnek ebből?

Figyelt kérdés
A főbérlőm az egyik barátom édesapja és én baráti alapon lakok az egyik lakásukba. Annyi, hogy van egy fix összeg, amit minden hónapban fizetek (30E forint). Nincs semmilyen albérleti támogatásom vagy ilyesmi, és a lakcímem sem ide tartozik. Lehet ebből probléma a továbbiakban? Legális ez a tartózkodás?

2018. júl. 29. 16:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet hát. A "baráti alapon" lakó ugyanis nem fizet semmit - ezért baráti.


A 30e után a barátod apjának adóznia kéne. Ha nem teszi adót csal.

Neked nem lehet belőle bajod.

2018. júl. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hasonló sztori lett volna velünk is.

Csak egy hét után benyögte, hogy mégsem adja ki nekünk mikor már ott laktunk. Mivel se szerződés semmi, így nem volt semmilyen jogunk maradni és ennyi volt a nagy költözés... Persze előtte voltak jó ajánlatok, amiket miatta mondtunk le.

Most megy az ingázás naponta. 4:30-kor kelek és este 8-ra érek haza.


Valahogy biztosítsd be magad vagy menj normális albérletbe papírokkal.

2018. júl. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Neked nem, a bérbe adónak igen, ha nem fizet utána adót.
2018. júl. 30. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!