Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan kell adózni a Stock...

Hogyan kell adózni a Stock fotó oldalakból szerzett jövedelem után? Kell-e valamilyen fotógráfusi végzettség ahhoz, ha valaki hobbiból Stock fotó oldalakra tölt fel fotókat és abból egy kis zsebpénzhez jut?

Figyelt kérdés

A [link] cikkben olvastam, hogy aki hivatásos fotós akar lenni annak kell ehhez szükséges végzettséggel (papírral) rendelkeznie.


8 éve az egyik hobbim a fotózás. Arra gondoltam, hogy a sehova még fel nem töltött fotóimat és a jövőben elkészülő jó minőségű felvételeimet felölteném Stock fotó oldalakra., hogy legyen egy kis zsebpénzem könyvekre.


Arra lennék kíváncsi miként kell adóznia Stock fotó oldalakból származó jövedelem után, illetve kell-e végzettség ahhoz, ha valaki hobbifotókat készít és Stock fotó oldalra tölti fel azokat egy kis zsebpénzért?



2018. júl. 30. 18:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Dehogy kell végzettség. viszont csak a kiváló minőségű fotókat fogadják el. tudom, mert egyik ismerősöm fotós és árul képeket ilyen oldalon, ő mondta, hogy alig pár képet fogadták el, pedig nagyon profi.
2018. júl. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

És hogy-hogy nem kell végzettség? Csak azért kérdezem, hogy tudjak mire hivatkozni, ha belémkötne az állam.


Az adózásról nem írtál. Azt hogyan kell intézni?

2018. júl. 30. 18:13
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
Ülj le egy könyvelővel. Egyébként ha a fényképészet mint tevékenységi kör alá tartozik a stockfotó értékesítés akkor kell a végzettség.
2018. júl. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"viszont csak a kiváló minőségű fotókat fogadják el. tudom, mert egyik ismerősöm fotós és árul képeket ilyen oldalon, ő mondta, hogy alig pár képet fogadták el, pedig nagyon profi."


Ki kell ábrándítsalak (vagyis inkább az ismerősödet): manapság már sajnos minden szart elfogadnak, a mikrostock-iparban a minőségről szinte kizárólag a mennyiségre helyeződött a hangsúly. Ha az alap elvárásoknak megfelel egy kép (nincs bemozdulva, nem túl zajos, elég éles, akkor elfogadják, akár van benne potenciál, akár egy hulladék.

Ezek után gondolkodjunk el azon, mennyire nagyon profi a haverod. :D


"És hogy-hogy nem kell végzettség? Csak azért kérdezem, hogy tudjak mire hivatkozni, ha belémkötne az állam."

Az "állam" nem fog beléd kötni emiatt, de még a NAV sem. Pont leszarják, hogy milyen végzettséged van, ha nem szolgáltatást végzel.


Az adózást pedig majd a könyvelőd elmagyarázza, nincs egységes válasz, attól függ, milyen egyéb bevételed van, hogyan adózol, stb.

2018. júl. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Könyvelő? Sajnos falun élek, a legközelebbi könyvelő a "világ végén" van (megyeszékhelyen, ami 30-40 kilométerre van), így nehezen tudom megoldani a könyvelői tanácsadást, mivel ahhoz utaznom kell, ebből adódóan túl macera leszervezni. Ha lenne lehetőségem könyvelőhöz, akkor nem itt kérdeztem volna.
2018. júl. 31. 17:22
 6/11 anonim ***** válasza:
10%
Mondjuk ha 30-40km-t utazni macera azért, hogy pénzt keress akkor lehet, hogy hanyagolnod kellene ezt a dolgot.
2018. júl. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Már miért is kéne nekem hanyagolnom a munkát, ha 30-40 kilométert utazni macera? Meglátszik, hogy városi vagy, akinek van pénze autóra és jó elhelyezkedésű lakásra. Ha vidéken laknál autó nélkül, akkor nem írnád ezt.


A legnagyobb macera az, hogy a tömegközlekedés rettenetes állapotban van, 30-40 kilométeres távolságra már alig-alig megy járat. Emiatt rámegy az egész napom. Nem olyan könnyű felszabadítani egy napot, ha nem tudnád.

2018. aug. 3. 16:49
 8/11 anonim ***** válasza:
36%
Sajnos ezt az egy napot rá kell szánnod, ha pontos, személyre szabott és releváns információkat szeretnél, sőt a könyvelő is pénzt fog kérni a munkájáért. Most mondd meg milyen szemét világban élünk!
2018. aug. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Böszmeség.


Van a faluban internet vagy postagalambbal üzengetsz? Mert ha van internet, akkor interneten keresztül is felekreshető egy könyvelő. Ők ugyanis - biztosan tudom - rendelkeznek internettel.

2018. aug. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

aug. 3. 18:30


Rászánnám azt az egy napot, nem ezzel van a probléma! Csak szabadságot kivenni, könyvelővel lefixálni időpontot nem 1 perc elintézni + a tömegközlekedés is olyan rémes faluról, hogy azt csak az orosz tömegközlekedés veri minőségben... Sajnos ezt a városi bunkók nem értik meg, mert annyira el vannak szálva maguktól és annyira ki van nyalva nekik.


aug. 3. 22:27



Már miért lenne böszmeség?


Én olyan megbízható könyvelővel még nem találkoztam, aki interneten keresztül foglalkozna ügyefelekkel.

2018. aug. 12. 13:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!