Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mikor törlik a KHR listáról a...

Outstep01 kérdése:

Mikor törlik a KHR listáról a passzív státuszú adataim?

Figyelt kérdés

5 évvel ezelőtt elveszítettem az állásom.

Az otp banknál volt egy elég nagy összegű "A" hitelem amit az állásom elvesztése miatt 1 éven belül vissza kellett volna törlesztenem.

Mivel a törlesztőrészlet igen magas volt így nem tudtam törleszteni.

Az ügyem átkerült az OTP Faktoringhoz ahol megállapodtunk hogy 4 év alatt havi csekkes törlesztéssel visszafizetem a tartozásom.

2 hónappal ezelőtt ezt lezárták. Már nem kapok csekket a törlesztéshez és a faktoringot felkeresve annyit mondtak hogy az ügyet lezárták.

Ezek alapján és mivel 4 éven keresztül rendszeresen fizettem a tölesztőket így úgy gondolom teljesítéssel zárta le a faktoring (bár erről nem kaptam információt).

A kérdés az hogy ezek után mennyi idő elteltével kerülök le a KHR listáról?

Olvastam több opciót is mi szerint egy éven belül lekerülök ha teljesítéssel zárult és olvastam olyat is hogy ez végrehajtásnak minősül mivel a faktoring az otp bank végrehajtója így csak 5 év után kerülök le a khr listáról.

Szerintetek mi a helyzet.

A faktoring honlapján a gyik ben azt írják ha teljesítéssel zárult egy éven belül lekerülök csak azt nem tudom hogy mivel az otp bank adta át az ügyem az otp faktoringnak így ez végrehajtásnak minősült e?



2018. aug. 1. 07:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem őket keresd az ingyenes kapcsolatfelvétel pont alatt:


[link]

2018. aug. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
ingatlanos emlékeim alapján a hitel lejárata utan még 2 évig KHR listán marad már egy elmaradott részlet miatt is, ami miatt felszólító levelet küldtek.
2018. aug. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A hitel lejártakor kapott levélben 2 lehetőség volt. 1 év ha teljesen visszafizettem illetve 5 év ha elengedés történt. Mivel visszafizettem így valószínűbb az egy év viszont az otp adott át a factoringnak aki átvette a tartozásom így nem tudom pontosan hogy melyik is áll fenn.
2018. aug. 26. 08:04
 4/4 anonim válasza:
Szerintem akkor az egy év marad. Mindegy hogy kinek fizeted.
2018. aug. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!