Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Több mint 2 éve szüneteltetem...

Több mint 2 éve szüneteltetem a KATA-s vállalkozásom: Hogyan nyithatom újra?

Figyelt kérdés
Valahol korábban olvastam hogy 2 év után bonyolultabb és nem lehet csak úgy újraindítani de a könyvelőmmel telefonon beszéltem ő meg azt mondta hogy újra folytatni lehet... Ez hogy működik, valakinek van friss tapasztalata? Elég online újra nyitni? Túlfizetésem is volt benn a rendszerben az iparkamara felé anno többet fizettem be... legszívesbeben online intézném ha lehetséges ügyfélkapun keresztül anno ugyanott tettem "szüneteltetésre is". Mi a teendőm?

2018. aug. 6. 14:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi a teendőd?

Bocs, de az interneten kikeresni a választ - íme:

[link]

2018. aug. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kerestem csak az a tapasztalatom hogy mindenfele írni minden hülyeséget azért akartam itt megkérdezni olyantól aki esetleg frissen nyitott vagy szüneteltetett, de köszi!
2018. aug. 6. 15:05
 3/6 anonim ***** válasza:

Pont olyan bonyolult, mint 2 év alatt...

Ügysegéden bejelented. Ha 17 január előtt kezdtél szünetelni, akkor neked még 5 évig lehet.

2018. aug. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Whispering Tree ***** válasza:

Szia!



Legfeljebb 2 évig szüneteltetheted az egyéni vállalkozásodat (régebben ez 5 év volt). Utána megszűnik. Ráadásul ha KATA-s voltál, akkor 2 adóévig nem választhatod ezt az adózási módot újra. Tehát 2 évig SZJA vagy átalányadózás rendszerében lehetsz.


El kéne menned a legközelebbi kormányablakba, és utána járnod.

2018. aug. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

4, két évnél régebben szünetel, tehát rá az öt év vonatkozik.

KAtából nem lépett ki, tehát irreleváns, meddig nem választhatja újra.


Továbbra is ügysegéd, szünetelés bejelentése.

2018. aug. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Így van, 4-es válasza nem pontos, 3-as, 5-ös igen.
2018. aug. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!