Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés

A kérdés
Mcloader nevű felhasználó kérdése:

Az EU-n kívülről való rendelés esetén egy 117€-s tétel után mennyi az esélye, hogy átcsusszan a rendszeren és nem kell utána adózni, mert az új vám törvény elvileg már szigorúbb és felnyitják a dobozokat?

Keress kérdéseket hasonló témákban: vám, adózás, kis kapu

2018. aug. 6. 15:09  Privát üzenet  

A válasz
Nem nyitják fel a dobozokat. Ha valami gyanús, akkor bekérik a címzettől az igazolást, hogy mi van a dobozban és mennyibe került (számlakivonat, online fizetési igazolás, egyéb) és az alapján szabják ki a vámot ha kell.

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/1Időpont 2018. aug. 9. 21:34 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Szeretnék a Fasttechről rendelni Vape-et, de a nem régiben bejött VÁM törvény miatt úgy tudom 22-150Euro között 27% VÁM-ot kellene fizetni. Esetleg én tudom rosszul és rendelhetek nyugodtan?
Lehet elutasítani online rendelt terméket kiszállításkor bizonyos idő után? (Többi lent)
Ha indítok egy olyan weblapot, ahol kicsi hasznot rátéve lehet rajtam keresztül rendelni külföldről, annak mik a szabályai, törvényei?
Legális, amit csinálok?
Ha egy webshopnál elállnak egy áru vásárlásától és visszaküldik, utána mi lesz a sorsa annak az árunak?
Vállalkozást szeretnék, előtte még van egy-két akadály, így hogyan?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Adózás, könyvelés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!