Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adózás csak bevétel után?

Adózás csak bevétel után?

Figyelt kérdés
(Spoiler alert: durván nincs fogalmam a adó/pénzügyekről) Grafikai munkával és PC építéssel foglalkozom. A munkák ami után számláznék eléggé összevissza alakulnak, nem érné meg kiperkálnom az 50ezer KATÁt. Elintéztem magamnak hogy Adószámos magánszemélyként (áfakörön kívül) tudjak számlázni, így csak a bevételeim után kell (ha jól értem) 10%ot fizetni amit a költségeimből vissza is tudok igényelni ha szeretnék. Ahogy elnézem ez magánszemély klienseknek tökéletes is, viszont ha cégeknek adok így számlát, egy rakat plussz papírmunkát (bérszámfejtés meg miegymás) és költséget csinálok nekik. A kérdés hogy van valami használható adónem (vagy mi) amiben tudom intézni ezt a 10-40ezer forint számlázást cégeknek anélkül hogy KATÁznék. Előre elnézést ha a kedves hozzáértőknek leolvasztom az agyát a kretén kérdésekkel, sajna tök buta vagyok a dologhoz :/ Minden segítséget/útmutatást/tisztázást nagyon megköszönök.

2018. aug. 8. 16:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Bocs, már megoldottad? JAvaslat: van öregségi nyugdíjas rokonod? CSinálj vele egy bt-t, amiben ő a beltag, mivel nyugdíjas csak a 7.150-et fizeti. Te a kültag vagy és nem veszel részt a cégben, azaz nem leszel társas vállalkozó, különben neked is kellene fizetned.

A bt alanyi mentes - ha nincsenek beszerzések megéri, ha vásárolsz nagyobb cuccokat, átmész ÁFá-ba valamelyik év végén - és a bt számláz bárkinek. A költségekre meg írsz km-t, telefont, dolgozószoba, könyvelő. TAlán így megéri vagy menj Németországba, legyél Freelancer és 17.500 EUR-ig nem adózol. A munkát bárhol csinálhatod, hisz szolgáltatás...

TAXNET Éva

2019. máj. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!