Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyi idő egy adószámot...

Mennyi idő egy adószámot igényelni lakáskiadáshoz?

Figyelt kérdés
Én veszem ki a lakást, de esélyem van, hogy valami támogatást kapok. Ehhez ha minden igaz kell a főbérlő adószáma. Azt mondta a könyvelője megigényelte már, de már hetek óta nincs meg. Ki fogok csúszni a határidőből és csak emiatt vettem ki éves szinten kb. 400 ezerrel többért számlaképes lakást. Valahol mintha olvastam volna egy pár éves cikkben, hogy ha ügyfélkapun keresztül igényled (feltételezem úgy csinálta) akkor 30 nap, ha bemész személyesen akkor azonnal. Igaz ez? Mert ha ez van akkor főpofozom már esküszöm..

2018. aug. 13. 12:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha rendben kitöltötték 5-8 nap alatt megvan az adószám. a 30 nap a maximum.
2018. aug. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, jól tudod. Nekem úgy volt, hogy megigényeltem, lejárt a 30 nap, de még mindig nem kaptam meg. Ezután kb. a 40 nap elteltével elkezdtem telefonálgatni, de nem tudtak választ adni arra, hogy mikor lesz meg az adószám. A vége az lett, hogy bementem személyesen, visszavonták az előző igénylésem és ugyanazzal a tartalommal egy újat készítettek és kiadták azonnal az adószámot. Szerintem kérd meg, hogy segítsen elintézni, hogy időben megkapd a papírokat.


Egyébként próbáld meg a munkahelyednél megkérdezni (ha onnan kapod a támogatást), hogy később is elfogadják-e a számlát.

2018. aug. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én ügyfélkapuval igényeltem, egy hét alatt megvolt.
2018. aug. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én személyesen mentem, azonnal kaptam. Fura, hogy ügyfélkapun egy hét.
2018. aug. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!