Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Könyvelés: Mennyire nehéz/fára...

Könyvelés: Mennyire nehéz/fárasztó/idegölő szak? Jól lehet megélni vele?

Figyelt kérdés

pszk-ra szeretnek menni jovore, es utana pedig konyvelokent elhelyezkedni.

Apum mondta, hogy 80.000 Forintot kap a konyveloje nettoba tole es nem csak egy cegnek dolgozik, hanem vagy 10-nek. Nem sok munka ez egy embernek? Egyaltalan lehet szabadideje valakinek, ha egyszerre ennyi cegnel konyvel?


2018. aug. 18. 18:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Az a konyvelo egy befutott szabaduszo, es 8 oras munkaido alatt megakaszt havi netto 400-at legalabb. Ha birod a monotonitast, alommelo.
2018. aug. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Koszi szepen a valaszt!
2018. aug. 18. 19:49
 3/10 anonim ***** válasza:
46%

Monoton, "szalagmunka", és veszélyes... :)


Monoton, mert egy csomó adatot rögzítesz állandóan ugyanoda, ugyanúgy.

Szalagmunka, mert egyik monoton meló jön a másik monoton meló után.

Veszélyes, mert ha valamit "elütsz", jönnek a bírságok kegyetlenül.


Félre téve a viccet: Van, aki nagyon szereti, erre is születni kell. Én több, mint 20 évig könyveltem, nem könyvelőirodában, hanem egy cégnél. Csak azért bírtam ennyi ideig, mert az elején még "szerethető" volt ez az egész, valamint nem csak könyveltem, tehát nem igazán tudtam belefáradni az egyhangúságába.

A cég abba hagyta a tevékenységét és egy könyvelőirodában találtam magam. 4 hónapig bírtam. :)

Annyira, hogy el is hagytam a pályát, és teljesen új dologba kezdtem ennyi év után.


Nem kérek többet belőle. :)


... de lehet, hogy Te nagyon fogod szeretni...

2018. aug. 19. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Ahhoz, hogy önállóan könyvelgess vállalkozásoknak, hosszú úz vezet. Elvégzed a számvitelt, a mérlegképest, majd 3 év gyakorlat után regisztrálod magad és a 3 év gyakorlat alatt közel sem biztos, hogy lesz annyi tudásod, amennyivel megalapozhatsz egy "könyvelő irodát" (de ez a munkahelyedtől függ, attól, hogy ott mennyi tudást tudsz felvenni). Illetve még ügyfeleket is kell találnod. Komoly törvényi előírások is vannak, amiknek meg kell felelni.

Én könyvelőként dolgoztam egy multinál, de az ott szerzett tudással a 3 éves gyakorlat után se tudtam volna önállóan könyvelni, mert a cég könyvelésének csak egy kis részét végeztem, ami kevés.

Van nagyon sok olyan "könyvelő" is, aki kb. betanított munkát végez, mert elvégzett egy akármilyen pénzügyi okj képzést, felvették könyvelőként valahová, megmutatták neki hova mit írjon, de nem látja át mit csinál.... van ilyen ismerősöm, akire ez ráillik, meg általában az SSC-k is ilyenek szerintem.

Az, hogy nem sok munka-e, attól függ mennyit vállalsz.

Több tényezős dolog ez.

2018. aug. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
65%

A 4. hozzászóló által felvázolt utat jártam be. Főiskola, mérlegképes, adótanácsadó, regisztráció (most majd könyvvizsgáló)....most tartok ott, hogy a könyvelőirodai munkám mellett, már összejött annyi maszek munka, hogy megérheti felmondanom és gőzerővel a saját vállalkozás építésére koncentrálni.


A munkát a korábbiak már leírták. Annyival egészíteném ki, hogy nem tudni, hogy a közeli/távoli jövőben mennyi könyvelőre lesz szükség. Véleményem szerint a számviteli tudásra szükség lesz, azonban pont az említett "adatrögzítőkre" egyre kevesebb lesz az igény az informatika fejlődésével. Éppen ezért szerintem hasznos lehet valamelyen szintű informatikai tudás is (mondjuk ez manapság már talán minden szakmára igaz).


És akkor bármekkora közhely is, az összes fizetésre irányuló kérdésre egyetlen egy válasz létezik, amit a könyvelőirodai évek során magam is tapasztaltam: Azt csináld, amit szeretsz, amit ingyen is csinálnál és legyél abban a legjobb. Elképzelni nem tudod, hogy milyen tevékenységekkel, milyen pénzeket keresnek emberek. Korábban mindig úgy gondolkodtam én is, hogy komoly pénzekhez ki kell találni valami forradalmit (nyilván van az a szint, ahol ez kell pl.: facebook, stb...), azonban sima hétköznapi munkával is olyan mértékű vagyon felhalmozható, hogy hihetetlen. Persze, ehhez kell tudás, kitartás és nem utolsó sorban szerencse.

A lényeg, hogy ha elfogadod a tényt, hogy a világon még nem találták ki azt a tevékenységet, amiből valaki ne élne nagyon jól; akkor innentől a "jól lehet belőle élni" kérdések értelmét vesztik.

Csináld amit szeretsz!

2018. aug. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Monoton, "szalagmunka"


akkor te nem könyvelő voltál, hanem adatrögzítő...

2018. aug. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Könyvelő voltam (nem könyvelőirodában), és nekem igenis monoton, szalagmunka a nagy része (kontírozás, rögzítés).

Nem mindenhol alkalmaznak külön adatrögzítőt erre a feladatra.


Neked csak az a könyvelő, aki nem rögzít adatot? :)

2018. aug. 23. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Elvégzed a számvitelt, a mérlegképest


Nem kell neki mk, vizsgadíjat fizet a komplexre, de a diploma miatt valamennyi vizsga alól felmentik, és kiállítják a bizonyítványt.

2018. aug. 23. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem, 7, nekem nem azt a könyvelő, aki nem rögzít. Hanem azt nem könyvelő, aki csak azt csinálja.

Én is rögzítek, de minden, csak nem monoton szalagmunka. 29 cégem van, mind működő, a milliárdos tüzéptől benzinkúton át háziorvosig. Mind más és más, minden napra jut valami extra, folyamatosan infó kell nekik, tervezés.

Olyan nincs, hogy elütsz valamit és jön a büntetés... Ha elütöttél valamit, azt észre tudod és kell venni... Ha mégis megtörténik, az elütés a legkisebb hiba, a szakmai inkomoetencia a nagyobb, ha nem tűnt fel.

2018. aug. 23. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy ennyire szereted a munkád, mint ahogy írtam, nekem nem jött be.


"elütsz"... :)

Ha tovább olvasod a hozzászólást, a következő mondat úgy kezdődik: félretéve a tréfát.

Sajnálom, ha nem vetted a lapot.

Felesleges továbbiakban hozzászólnod, mert már nem követem a kérdést, láthatóan kötekedős kedvedben vagy.

2018. aug. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!