Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az egyéni vállalkozásom...

Az egyéni vállalkozásom székhelye máshol van, mint ahol élek. Az IPA alá bejelentkezni csak a székhely szerinti városban van lehetőség és személyesen?

Figyelt kérdés

Rengeteget keresgéltem már, könyvelőmmel is beszéltem, de éppen nyaral ezért nem volt túl kommunikatív.


Tehát feltétlen muszáj személyesen megjelennem ahhoz, hogy bejelentkezhessek a székhely szerinti IPA alá vagy megbízás, ill. online is megoldható?


Továbbá új egyéni vállalkozóként az önkormányzat jegyzőjével mi dolgom? Egyszerűen nem tudom kideríteni, de valószínűleg már azért sem mert kapkodok és ideges vagyok, hogy nem sikerül rájönni. Tudom, hogy könyvelő, de mint mondtam még egy darabig nyaralni van...


Nagyon köszönöm a segítséget!!



2018. aug. 23. 09:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez településfüggő. Budapesten pl. lehet ügyfélkapuval online is.

Legtöbb helyen inkább írásban kell, nem jellemző, hogy személyesen meg kell jelenni. Nézd meg a weboldalát és/vagy hívd fel az adott település adóügyi osztályát és kérdezd meg. Lehet, hogy csak ki kell tölteni egy adatlapot és elküldeni online vagy postán.

Lehet egyéb bejelenteni való a jegyző felé, pl kereskedelmi tevékenység bejelentése, telephely létesítése stb., ez megint vállalkozásfüggő.

2018. aug. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!