Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés

A kérdés

Az ajándékozási illeték és a tulajdonjogi illeték az egy és ugyanaz vagy külön-külön mind a kettőt bekell fizetni?

2010. jún. 21. 13:10  Privát üzenet  

A válasz
Tulajdonjogi illetek? Vagyonszerzesi illetekre gondolsz? Ha kapsz valamit ajandekba es azutan megfizeted az illeteket (pl. ingatlan eseten a merteke duplaja, mintha adasveteli szerzodessel vetted volna, dehat megis csak ingyen volt) akkor utana tobb illeteket mar nem kell fizetned.

A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont 2010. jún. 21. 19:28 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Megvettüka férjemmel a nagymamám házát amiben az édesapám és a nővére volt a két örökös.Apu az ő részét ajándékozás címén adta nekem.Ezután jött ki az ajándékozási illeték még tavaly.1 héttel ezelőtt pedig jött mindkettőnk részére a tulajdonjogi illeték.Mind a kettőt külön külön bekell nekem fizetnem?

# 2/2Időpont 2010. jún. 28. 10:34 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Átutalással ajándékozott pénzösszeg után nem kell ajándékozási illetéket fizetni?
Ajándékozás = Illetékmentesség? Tényleg eltörlik az ajándékozási illetéket, van valami feltétel?
A férjem számlájáról vonják a lakáshitelt, ám az ő fizetése az én számlámra érkezik (egyéb okok miatt). Én mindig átutalom a szükséges összeget a számlájára. Ez után ugye nem...
Ha egy 6 milliós házat elajándékoznak a nagyszülőknek az mennyi ajándékozási illetéket von maga után?
Érdemes fellebbezni, hogy elengedjék az ajándékozási illetéket?
Október óta mért nem kaptam válasz levelet, csekket az illeték hivataltol az ajándékozási illeték fizetéséröl?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Adózás, könyvelés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!