Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Megszűnt a munkaviszonyom, de...

Megszűnt a munkaviszonyom, de van őstermelői igazolványom, de nem használom. Idén lett kiváltva. Hogy tudom kifizetni magam után a tb-t? És mennyit kell?

Figyelt kérdés
Mert a nav-nál nem tudtam befizetni mert valami bevallást kell kitoltenem elektronikusan. Munkanélkülit kapok attól h van igazolvanyom?
2018. aug. 31. 13:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Kezdő őstermelőnek számítasz és ha nincs biztosítási jogviszonyod, a minimálbér után kell megfizetned magad után a járulékokat (egészségbiztosításit és nyugdíj járulékot is)

Ha egyébként jogosult vagy az álláskeresési járadékra (munkanélkülire), akkor kaphatsz őstermelői mellett is (nyilatkozni kell, hogy az éves bevételed az őstermelésből nem éri el a 600 ezer forintot)

Ha nincs kilátásban új munkaviszony és a minimálbér utáni járulékok összege megterhelő számodra, add vissza az őstermelőid és csak december végén váltsd ki (a következő évben már nem minősülsz kezdő őstermelőnek és az előző évi árbevételed után kell járulékokat fizetned magad után)

2018. aug. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Most valóban az a legjobb neked, ha nagyon gyorsan vissza adod az őstermelőit. A munkaviszony megszűnését követő naptól, az őstermelő visszaadásának napjával bezárólag mint főállású ősztermelő szerepelsz. Persze ezt be is kell jelentenek a nav-nak. A vissza adástól számított 30 napon belül el kell készíteni az összes!!! u.n. záró bevallásokat (ne feledd az IPÁT sem!), arra a néhány napra befizeted a kötelező járulékokat.

Ezek elkészítéséhez, ha nem vagy járatos ezekben, keress meg egy könyvelőt, nem fog olyan sokba kerülni, mint pl. akár egyetlen "határidőben be nem nyújtott bevallás" miatti bírság, és hasonló büntik!


Ha eddig sem használtad az őstermelőit, akkor miért is váltanád ki december végén ismét???

Ha nem használod, ha nem termelsz semmit, akkor miért váltottad ki? Most csak a baj van belőle.

2018. aug. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mert egyik ismerősöm megkért, hogy váltsam ki, hogy majd azzal értékesít egy terméket, de nekem semmi fizetési kötelezettségem nem lesz. Ő állta a kiváltás költségét is. És visszamenőlegesen nem lehet leadni? Vagy hogy kerülhető el az adó és járulékfizetési kötelezettség? Egy hónapja vagyok munka nélkül. :( Számomra nagyon megterhelő lenne ha ki kellene fizetni a minimálbér utáni járulékokat...
2018. aug. 31. 17:10
 4/4 A kérdező kommentje:
de közben nem adott el semmit, így csak van..
2018. aug. 31. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!