Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Van-e jelentősége a számlatömb...

Van-e jelentősége a számlatömb vásárlás dátumának?

Figyelt kérdés

Kezdő egyéni vállalkozóként (KATA, alanyi adómentesség, főállás mellett) elvállaltam egy munkát amit teljesítettem még a nyár elején. Közben a partner elment nyaralni, de a munkám díját az szerződésnek megfelelően közben átutalta miközben én voltam nyaralni. Szerettem volna számlázóprogramot használni, de közben telepítési gondjaim voltak, a munkát meg nem gép mellett végzem, így mégis praktikusabb a számlatömb használata, amit viszont még csak most tudtam megvenni...

A KÉRDÉS: Szerepelhetnek-e korábbi időpontok a számlán, mint ahogy a számlatömböt megvettem?

Sajnos aki a könyvelési kérdésekben segíteni tudna, éppen szülési szabin van...



2018. szept. 1. 16:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem szerepelhet korábbi időpont - sőt, a pénznek a számládra való érkezése után minél hamarabb ki kellett volna állítani a számlát. Van valami határideje, de arra most nem emlékszem pontosan.


A számlatömböt akkor kellett volna megvenned, mielőtt elvállalsz egy munkát - de legkésőbb az utalás megérkezése előtt.

2018. szept. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tessék, kikerestem Neked a határidőt:


"Számla kiállítás időpontja

Legkésőbb a teljesítésig, előleg fizetése esetében a fizetendő adó megállapításáig, de legfeljebb az attól számított ésszerű időn belül köteles gondoskodni, ami a teljesítés hónapját követő hónap 15. napján belüli.


Azonnal, ha készpénzzel vagy készpénz-helyettesítő fizetési eszközzel fizetik ki.


Kivétel: ha a teljesítés napján egyidejűleg vagy az adott naptári hónapban ugyanannak a személynek, szervezetnek több, számlakibocsátásra jogalapot teremtő ügyletet teljesít, számlakibocsátási kötelezettségéről úgy is gondoskodhat, hogy azokról egy számlát - gyűjtőszámlát - bocsát ki."

2018. szept. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Milyen munkát, milyen elszámolással csináltál? Mikor érkezett be a pénz? Máshoz képest mennyi idő telt el?


Csak a számla kelte nem lehet korábbi, mint a vétel dátuma.

2018. szept. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!