Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A visszaigényelt ÁFÁ-t mikor...

A visszaigényelt ÁFÁ-t mikor utalja a NAV, mennyi idő múlva?

Figyelt kérdés

KATÁ-s EV vagyok, júliusban volt az első ÁFA visszaigénylésem. Negyedévente szoktam bevallani és most első alkalommal igényeltem vissza ÁFÁ-t, közel 400e Ft-ot.


A könyvelőm azt mondta, hogy elvileg 30 napon belül meg kellene hogy kapjam. Ehhez képest már több mint 2 hónap eltelt és még sehol semmi, pedig most nagy szükségem lenne a pénzre.

Gyakorlatban mennyi szokott lenni ennek az átfutása? Ezt a 30 napot mennyire szokták betartani?

Lehetséges, illetve érdemes valahol panaszt tenni vagy sürgetni a dolgot, amiért még mindig nem kaptam meg a pénzt?



2018. szept. 24. 20:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
A vizsgálat lezárta után. Lezárásról van jegyzőkönyv?
2018. szept. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Milyen vizsgálatról meg jegyzőkönyvről van szó?

Ha NAV vizsgálatra gondolsz, olyanom nekem még nem volt soha.

Nem vizsgálatot indítottak, hanem én igényeltem vissza az eddig összegyűlt visszaigényelhető ÁFÁ-t. Annak a megérkezését várom.


A könyvelőm említette még júliusban, hogy ilyenkor előfordul, hogy kapok egy ellenőrzést a visszaigénylés miatt, de nemrég azt mondta, hogy ha eddig nem indítottak ellenőrzést, akkor most már nem is fognak. És szerinte 30 napon belül meg kellett volna érkezzen az utalás, de nem jött még semmi.

2018. szept. 24. 20:38
 3/20 anonim ***** válasza:

nincs neked könyvelőd...

75 nap, megbízhatónál kevesebb, illetve akkor, ha a bevalláson jelzed, hogy minden szla ki vagy egyenlítve.

2018. szept. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Már hogy ne lenne könyvelőm? Hiszen vállalkozó vagyok...


Erről az adózói minősítésről olvastam, de ezt hol lehet megnézni, hogy nekem milyen minősítésem van? Bár én mindig mindent időben teljesítettem, soha nem késtem el semmivel.

Azt viszont nem tudom, mit írt rá a könyvelőm a bevallásra.


Amúgy lassan mindegy is, mert nemsoká elérjük a 75 napot is, amit írtál. És akkor 75 napra tuti biztos, hogy megkapom a pénzt, vagy azzal is csúszhatnak még 1-2 hónapot akár? Mi a gyakorlati tapasztalat?

2018. szept. 24. 20:58
 5/20 anonim ***** válasza:

Az ÁFA visszaigénylés mindig is "problémás" volt. Konkrétan kiutalás előtt "ellenőrzést" tartottak eddig is (régen bekértek anyagot hozzá, mielőtt kiutalták), mi éppen ezért nem is szoktuk visszakérni, hanem a számlán hagyjuk. Ma már az ellenőrzés nem így megy, Te nem is tudsz róla, hogy már folyik...


Amikor lefut az ellenőrzés, indítják az utalást.

Alapból 60 nap (csak ÁFA esetén) + a további átfutási idő. Így lesz belőle kb. 75 nap, ha semmi kivetnivalót nem találnak.


Minden ÁFA visszaigénylés esetén erre számítsál a jövőben is!

2018. szept. 25. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
5, nem alapból 60 nap. Air, 75 nap. És nincs olyan, hogy nem tud az ellenőrzésről, mert annak megindításáról tájékoztatják.
2018. szept. 25. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

#5: "mi éppen ezért nem is szoktuk visszakérni, hanem a számlán hagyjuk"


Jó, de meddig hagyjátok ott gyűlni, az idők végezetéig? Nektek nem kell az a pénz?


Nekem már 4 éve gyűlik a NAV számlámon, meddig gyűjtögessem még? Magánemberként (EV) azért nekem elég komoly összegnek számít az a pénz, hogy csak úgy lemondjak róla, pláne ha törvény szerint az visszajár nekem.

2018. szept. 25. 07:59
 8/20 anonim ***** válasza:

Természetesen nem az idők végezetéig, de az a ritkább, ha visszaigénylési pozícióban vagyunk. A következő hónapban fizetendőnk "szokott" lenni, azért hagyjuk rajta.


Bocsi, már tényleg 75 nap...


Senki nem mondta, hogy ott gyűjtögesd, természetesen igényeld vissza, ha szeretnéd, de akkor már tudod, hogy ilyen hosszú folyamatnak nézel elé.


A NAV-nál nem csak olyan "ellenőrzések" vannak, amiről gyakorlatilag értesülsz, hanem más jellegű is (technikai, összefuttatnak adatállományokat, stb.), amit Te nem észlelsz. Erre gondoltam...

2018. szept. 26. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Aki azért hagyja továbbvihetőnek, hogy ne ellenőrizzék, az ne könyvekjen. Szégyen.
2018. szept. 26. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
8, a kiutalás előtti ellenőrzés nem összefuttatás...
2018. szept. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!