Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » E104nyomtatvanyt varok csed...

E104nyomtatvanyt varok csed miatt már 6 hónapos a fiam már gyedet kene kapnom! Vissza menoleg meg kapom mind 2? Járt már valaki így?

Figyelt kérdés

2018. szept. 27. 13:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, ha az ellátást még nem igényelted meg (amit kéne kapnod), akkor lehet, hogy kifutsz bizonyos határidőből, és visszamenőleg nem fogod tudni akkora igényelni, amikortól járt volna.


Ha megigényelted, és hiánypótlást kell teljesítened, de ez túl hosszúra sikerül (nem miattad), akkor természetesen az eredeti időponttól visszamenőleg megkapod az ellátást, amint a pótlás megtörtént.


Ennek sürgősen járj utána...

GYED-et említesz, tehát előtte még van a CSED, ami valóban lejár a 6 hónappal.


A 6 hónap várakozás nagyon durva!

2018. szept. 28. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen meg lett igenyelve ! És elvileg kapom is a csedet majd egy összegbe ! Felháborító ahogy intézik ezt itt . Ráadásul az ő hibájukbol . Igazából a gyedet nem tudom addig meg igényelni amíg nem kaptam meg a csedet . És azt nem tudom hogy a gyedet is meg kapom e visszamenőleg ! Mert nem nagyon tud senki semmit egy hivatalba ! Mert ugye azt kene már kapnom de nem lehet megigényelni addig amíg a csedem nincs kiutalva .
2018. szept. 28. 11:23
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha már igényelted, akkor nagy gond nincs, csak a várakozási idő hosszú.


A hivatal szerzi be az E 104-est?

Soha nem kellett többet várni rá, mint max. 1 hónap.


Nem is értem. Mondták, hogy miért akadozik ez az ügy?

2018. szept. 29. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
igen Csak hivatali szerv kérheti ki ! Na hat Ezaz amit senki nem tud ,hogy miért megy az időhúzás . Az angolok lassan valaszolnak ilyen papírokra ezt tudom . Igazából az háborít fel hogy három hónap alatt közöltek ,hogy kell az E104nyomtatvanyt . Pedig csatoltam jócskán külföldi papírokat amiből tudtak is volna számolni de ok abból nem akartak .. így most meg mindig varok már nem csak a csedre hanem a gyedre is :( szörnyű ,hogy ezt megtehetik féléves a babam és csak a párom fizetése van . Pedig járna nekem az az összeg ... és most nem tehetek más mint csak varok .. mert a hivatalban senki nemtud semmit 😡
2018. szept. 29. 19:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, hogy így jártál.


Azt azért érdeklődd meg, hogy a GYED-et megigényeld-e úgy, hogy még a CSED folyósítása sem történt meg. Azért lehet érdekes, nehogy lemaradjál róla valamilyen "apróbetűs jogszabályra" hivatkozva.

2018. szept. 30. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Már megkérdeztem és addig nem lehet igényelni mert kell hozza a csődről kapott papír ..
2018. szept. 30. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!