Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés

A kérdés

Hogyan tudom ezt a legegyszerűbben megoldani úgy, hogy minél több maradjon a zsebemben?

Üdv,

Főállásban dolgozom, ahol ugye fizetnek utána TB-t meg mindent.

Van egy munka ahol nem kell számlát adni, mert magán személynek megy, viszont legálisan szeretném az egészet intézni. Külföldről jön a pénz. Hogyan tudnám ezt megoldani úgy, hogy minél kevesebbet kelljen utána leadóznom?

Havi 900 euróról van szó, egyenlőre pár hónap a fix, aztán meglátjuk.

Vállalkozóit váltsak ki, vagy hogyan tudom ezt megoldani tisztán?

És mennyit kell leadózzak és mit kellene elintéznem?

Köszi előre is a segítséget.

Keress kérdéseket hasonló témákban: fizetés, munka, adózás

2018. szept. 27. 16:51  Privát üzenet  

A válaszok

KATÁS adózás, mellékállásban, havi 25.000 Ft-ot kell befizetni és el van intézve az adó.

A részletes szabályoknak utána tudsz olvasni. Nem tudom, hogy a külföldről érkező pénz miatt lehet-e valami akadály.

Viszont: EGYENLŐRE a baltás gyilkos fog darabolni, mielőtt elásta a részeidet az erdőben, a szó, amit keresel az EGYELŐRE!

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont 2018. szept. 27. 17:00 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

#1:

köszi :D

a KATÁS adózásnál a másik félnek is kell valami papírt írnia, vagy bármi? vagy csak a részemről megy a dolog, mert úgy tudom, hogy ott egy szerződést kell kötni, de lehet rosszul tudom

# 2/3Időpont 2018. szept. 27. 17:06 Privát üzenet
Csak neked kell papírt írni, ha mi pl szolgáltatással bízunk meg egy katás adózót, ad a végén egy papírt, hogy ennyibe került, alanyi adómentes és pont. Neki kell vezetnie a kiadásokat, ezzel összhangban kell lennie az utalásoknak a számlán (érdemes külön számlát vezetni). Addott viszont, hogy egy cégtől egy évben mekkora összeg érkezhet be, a felett vizsgálják nem rejtett foglalkiztatásról van-e szó. Tényleg olvad át, nem bonyolult, és beszélj egy jó könyvelővel!

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont 2018. szept. 27. 18:05 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Most mi ez az adóvallásos baromság? Cég már nem csinálja meg. Próbáltam regisztrálni a nav oldalára de valami e személyit kér. Mi a bánatért kell ezt így megcifrázni? Hogyan...
Megkaptam a NAV-tól az adóbevallás-tervezetet, és rendben is van, de van fizetendő adóm. Ezt hogy tudom a legegyszerűbben befizetni? Bankszámlaszámra be lehet? Ügyfélkapum nincs
Segítség. Valami kreatív ötletet arra, hogy hogyan lehet meggyőzni minél több embert hogy adójának 2%-át ne az államnak hanem "Élő ErdélyEgyesületnek" adják?
Ha van valamennyi BTC-m a tárcámban, coinbase-n, akkor hogyan juthatok hozzá a legegyszerűbben úgy, hogy kp be kapjam és ne kelljen ADÓ-znom utána tehát a NAV-nak ne legyen rálátása?
MARIBOR, Szlovénia -- hogy lehet a legegyszerűbben, (minél kevesebb átszállással) a szlovéniai Mariborba TÖMEGKÖZLEKEDÉSSEL (távolsági busszal, vonattal) eljutni?
Szeretnék minél több kamion- és buszvezetési tapasztalatot szerezni minél rövidebb idő alatt friss jogsival. Hogy tehetem ezt meg legegyszerűbben?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Adózás, könyvelés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!