Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha nyugdíj mellett elmegyek...

Laciba100 kérdése:

Ha nyugdíj mellett elmegyek dolgozni kell-e nekem adóbevallást írnom vagy a NAV megcsinálja helyettem? (Ez is május 20?

Figyelt kérdés

2018. szept. 29. 10:15
 1/3 anonim ***** válasza:
igen, kell, nav készít tervezetet, amire érdemes ránézni, mert adatszolgáltatások alapján dolgoznak, ami lehet hibás, a felelősség pedig az adózóé.
2018. szept. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is nyugdíjasként dolgozok. Az ügyfélkapun megkapom a tervezetet és kész.
2018. szept. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen kell.

A NAV elkészíti a bevallástervezetet mindenkinek, akinek olyan jövedelme volt, amiről Ő tudhat. Ez tipikusan a munkaviszonyos jövedelem.

De például egy lakás bérbeadásból származó jövedelmet már - érthető okokból - nem tud kezelni.


Akinek ügyfélkapuja van, oda "küldi" el a tervezetet, akinek nincs, az bizonyos ideig többféle módon (SMS, személyesen, online stb.) kérheti, hogy postázzák a lakcímére.


Ahogy az előttem szóló írta, nem árt ezekre ránézni, mert attól, hogy a NAV készíti el, még lehet hibás. Ő a munkáltató által közölt adatokból dolgozik, ha a munkáltató hibázott, akkor az elkészült bevallási tervezet is csak hibás lehet.


A határidő: Tárgyévet követő május 20.

2018. szept. 30. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!