Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha fiatal korú vagyok, és...

Ha fiatal korú vagyok, és nincs adókártyám, igényelhetek magamnak?

Figyelt kérdés

Hosszú és bonyolult a történetem, leegyszerűsítem:

Nincs adókártyám, és nem is volt soha. 5 éve vettem fel a magyar állampolgárságod, de még nem voltam akkor 16, ezért nem kaptam kártyát. Most Magyarországon élek, és kellene, de elvileg nem igenyeletek, amíg be nem töltöm a 18-at. A szüleim távolság miatt nem tudnának nekem kérelmezni.

Ha esetleg ők írnak egy meghatalmazást, vagy valami közjegyzői papírt ebben az ügyben, akkor igényelhetek magamnak ilyen kártyát?



2018. szept. 29. 11:15
 1/2 A kérdező kommentje:
Mint írtam a távolsági okokat: a közjegyzői írat is csak scannalve lenne.
2018. szept. 29. 11:21
 2/2 anonim ***** válasza:

A 18T34-es leírásában sehol sem szerepel, hogy csak nagykorú töltheti ki. Hívd fel a NAV-ot, kérdezd meg: 1819


-Letöltöd az ÁNYK-t és a 18T34-es nyomtatványt, kitöltöd, kinyomtatod. (Vagy kérsz a NAV-nál személyesen űrlapot.)

-Ha kell rá a szülő aláírása, elküldöd nekik postán, aláírják, visszaküldik, te meg feladod postán a NAV-ba, nem kell ide semmiféle meghatalmazás.

2018. szept. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!