Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés

A kérdés

Ha fiatal korú vagyok, és nincs adókártyám, igényelhetek magamnak?

Hosszú és bonyolult a történetem, leegyszerűsítem:

Nincs adókártyám, és nem is volt soha. 5 éve vettem fel a magyar állampolgárságod, de még nem voltam akkor 16, ezért nem kaptam kártyát. Most Magyarországon élek, és kellene, de elvileg nem igenyeletek, amíg be nem töltöm a 18-at. A szüleim távolság miatt nem tudnának nekem kérelmezni.

Ha esetleg ők írnak egy meghatalmazást, vagy valami közjegyzői papírt ebben az ügyben, akkor igényelhetek magamnak ilyen kártyát?

Keress kérdéseket hasonló témákban: adókártya, kiskorú

2018. szept. 29. 11:15  Privát üzenet  

A válasz
A kérdező kommentje:

Mint írtam a távolsági okokat: a közjegyzői írat is csak scannalve lenne.

# 1/2Időpont 2018. szept. 29. 11:21 Privát üzenet

A 18T34-es leírásában sehol sem szerepel, hogy csak nagykorú töltheti ki. Hívd fel a NAV-ot, kérdezd meg: 1819

-Letöltöd az ÁNYK-t és a 18T34-es nyomtatványt, kitöltöd, kinyomtatod. (Vagy kérsz a NAV-nál személyesen űrlapot.)

-Ha kell rá a szülő aláírása, elküldöd nekik postán, aláírják, visszaküldik, te meg feladod postán a NAV-ba, nem kell ide semmiféle meghatalmazás.

A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/2Időpont 2018. szept. 29. 22:02 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Igényelhetek vissza TB-t?
Ha a brutto fizetésem 350000 ft és van 3 gyermekem akkor következő évben mennyi pénzt igényelhetek vissza? Teljes évet ledolgoztam és nem kértem semmit hóközben a gyetekekre.
Ha jelenleg munkanélküliként vagyok bejelentve a hivatalba akkor igényelhetek egyéni adószámot?
Meg igényeltem a fiatal koruak ellátását és holnap lesz egy hónapja hoy megígényletem?
Esti tagozatos közoktatási intézménybe 18 éves diák akinek jár a családi pótlék és elvileg akkor az adókedvezményt is igényelhetek utána? Kell-e fizetni neki TB-t maga után?
Lakasvasarlasnal hogy szol a 2016os illetekado torveny? Fiatal elsolakas vasarlasnal mik a kedvezmenyek? Esetleg el is engedhetik az illetekadot?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Adózás, könyvelés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!