Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A lakhatási támogatás megigény...

A lakhatási támogatás megigénylése miatt, miért akarja a főbérlő megemelni a bérleti díjat?

Figyelt kérdés
Tisztelt Mindenki! Először is azzal kezdeném, hogy laikus vagyok teljesen a témában. Sajnos későn kezdtem foglalkozni ezzel a dologgal, ezért a segítségeteket/tanácsotokat szeretném kérni. Adott egy lakás a nagyvárosban, ahol 1 hónapja lakunk a párommal. Mivel a párom pályakezdő, ezért megigényelte a lakhatási támogatást. Esetünkben ez havi 50 ezer forintot jelentene és persze nagy segítséget is, hiszen a lakás amit bérlünk, 95 ezer forint/hó+rezsi. Minden papírforma szerint történt, de csak addig, amíg a tulajdonoshoz nem értünk. Számlát akartunk a lakás bérléséről, ami elengedhetetlen a tánogatás megigényléséhez. Ő ekkor fennhangon közölte, hogy erről nem volt szó és számítsunk arra, hogy ezek után megemeli a díjat, ami egyébként sem olcsó, de a szerződésbe csak 55 ezer forintot írtunk a 95 helyett -gondolom ez is az ő érdeke miatt történt. Mikor megkérdeztem, hogy miért emel, hiszen eddig is adózott utanunk, akkor vérig sértve közölte velem, hogy igenis fizeti utanunk negyedévente az SZJA-t. Akkor ez most hogy is van? Köszönöm előre is a válaszokat! A.

2018. szept. 29. 16:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Nos, a helyzet a következő: 2019 jan. 1-től megszűnnek ezek a támogatások adómentesek lenni - ezek után a munkáltatók nagy valószínűséggel le fognak állni erről, illetve ha mégis adnak, akkor a fizetésedhez lesz hozzácsapva és úgy fogsz adózni utána: tehát az 50 ezer ft-ból kb. a 33 %-át le fogják szedni - ha egyáltalán adja a amunkáltató.


Hogy miért kezdtem ezzel? Mert nem biztos, hogy 3 hónap miatt megéri ez a herce-hurca a főbérlővel.

Ráadásul, ha Ti számlát kértek, akkor a 95-ről kell adnia - ami után Ő lényegesen többet kell, hogy adózzon.

Tudod, ez olyan, hogy ha nem kérsz számlát a gázszerelőtől, akkor 20 ezerért megcsinál valamit, ha számlát kérsz, akkor már 25.400 ft lesz rögtön a 27 % ÁFA miatt.

2018. szept. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Neki a szamlaadassal tobbletkoltsege keletkezik, tehat kisebb a bevetel. Ugye nem gondolod, hogy o fizessen pluszban azert adot, hogy neked jobb legyen? Ez uzlet es nem szeretetszolgalat, ha te modositod a felteteleket, akkor is fogja, ez ilyen egyszeru. Orulj neki, hogy nem mondja fel a szerzodest a kavarasod miatt.
2018. szept. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Akkor itt még véletlenül sem az történt, hogy eddig "feketén" adta ki, és most, hogy törvényesen kellene neki is eljárnia, már nem olyan happy minden. Kedves 2. hozzászólónak üzenem, hogy ha én annak örüljek, amit leírtál, akkor ő meg annak, hogy nem jelentem fel. Különben ilyen áron nem nehéz találni másikat...
2018. szept. 29. 17:34
 4/11 anonim ***** válasza:
10%
Akkor mit vered a nyálad és miért nem keresel másikat? Igazi suttyó vagy kisfiam, nem mindegy neked hogy adózik vagy sem? Persze, kiadja a lakást, de ha valami nem tetszik, akkor megyek feljelentem, mert én ekkora király vagyok, ugye? Tanuld meg, hogy amíg nincs lakásod, igenis alá-fölérendeltségi viszonyban állsz a bérbeadóval és úgy táncolsz, ahogy ő fütyül.:)
2018. szept. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kedves 2. hozzaszolo! A kerdesem nem Te feled iranyult, hiszen a valaszaidbol latszik, hogy: 1. barom vagy. 2. nem erted a kerdes lenyeget es csak agyf.szsagokat irsz, amivel senki sincs elorebb. Gondolom ezzel telnek mindennapjaid, hogy masokat hatraltass az onkenyes szarsagaiddal. Feljelentesrol es egyebrol itt szo nincs ( azt az elso valaszodra irtam, hogy ha Ő kitehet - de nem fog, en feljelenthetem - de nem fogom), a kerdest ha meg egyszer ertelmezed (probald csak meg! :) annyi volt, hogy mi utan kell adoznia, amiert meg akarja emelni a havi bert. Legyen boldogabb eleted baratom!
2018. szept. 29. 19:43
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

Probalj szoveget ertelmezni, mert latom nem megy, de akkor lassan irom, hogy te is megertsd:

- 55 ezerrol szol a szerzodes, ez utan az osszeg utan adozik a tulaj, ha adozik egyaltalan

- te 95 ezerrol kersz szamlat, tobb bevetelbol tobbet adozik, x osszeg utan szocho-t is fizetnie kell

Na erted mar miert akar emelni? Nyilvan nem fogja benyelni a plusz adoterheket, ha neked szamla kell meg tamogatas, fizesd ki a tobbletet.

Szolj, ha szotagolva is le kell irjam, te ertetlen tajpar*szt.

2018. szept. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hol latsz te olyat, h en 95 ezerrol kerek? Senki nem mondott ilyet te analfabeta. Hello szia!
2018. szept. 29. 22:10
 8/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, biztos nagyon szeretnek téged. Úgy érzem magam mintha galambbal sakkoznék.. tudod, épp most borítottad fel a bábubokat és sz**tad össze a táblát. Helloszia.:)))))
2018. szept. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha 55 ezerről kell "csak" a számla, akkor nem értem, mi a gondja a bérbeadónak?


Van szerződés, benne a havi 55 ezres bérleti díj. Gondolom - legalábbis jól felfogott érdeke - adózik utána. Ezt Ő is megerősítette.

Semmiféle plusz költsége ezzel a felállással nincs neki, ha ad az 55 ezerről számlát.


Véleményem szerint vagy nem érti az összefüggéseket Ő maga sem (vagyis azt, hogy semmi nem változik az által, hogy számlát ad az 55 ezerről), vagy le akar benneteket húzni.

2018. szept. 30. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"x osszeg utan szocho-t is fizetnie kell"


Ilyen nincs...


Egészségügyi hozzájárulást kellett 1 milliós jövedelem elérése után az első forinttól fizetni, de az idei évtől már ezt is eltörölték.

Tehát "csak" 15 % SZJA terheli a bérbeadást, ha magánszemély végzi, és nem jelentkezett be az ÁFA törvény hatálya alá.

2018. szept. 30. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!