Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha valaki az interneten árul...

Ha valaki az interneten árul és nem fizet adót utána akkor annak mi lehet a következménye? (Bövebben lent)

Figyelt kérdés

Vagyis az éves bevétele ilyenekből 600e Ft felett van ami felett adóköteles az ember tudtommal, de mégsem fizet utána, akkor ennek mi lehet a következménye?

És ha van rá bizonyíték, hogy nem a tulajdonos csinálja ezt hanem annak egyik családtagja akkor ki jár pórul ha kiderül?



2018. szept. 30. 16:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Másnak az ingóságait saját nevünkben értékesíteni "veszélyes". Ugyanis alapból az adózik utána adott esetben, aki a bevételt szerezte.


Fentiekből következően az jár pórul, aki a bevétel után nem adózott.


Én még százezres bírságot nem láttam soha. Annál mindig több volt még a legkisebb "csalásért" is.


Mondok egy példát: Valaki otthon fodrászkodik fusiban. Felnyomják, vagy lebukik. Nem azt mondják, hogy Gizi néni haja 4 ezerbe kerül, ennek mondjuk a duplája a bírság stb., hanem azt mondják: Bizonyíthatóan kb. 5-6 éve ezt csinálta az illető. Egy fodrász hivatalosan azon a környéken ennyi és ennyi bevételre tesz szert átlagban havonta. Azt meghatározzák 6 évre, megduplázzák, majd kijön a következő eredmény.

6 évre az elmaradt jövedelem után az adó, a rá eső késedelmi pótlék, az elcsalt jövedelem duplája a bírság.

Ha csak havi 50 ezer forinttal végigszorzod... :)

2018. okt. 1. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ.:)

Uhh durva :( Akkor ebből nem nagyon lehet jól kijönni ugye?

2018. okt. 1. 17:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát nem.


Rengeteg ehhez hasonló ellenőrzési jegyzőkönyvet olvastam, látom, tudom, értem, mit hogyan viszonyítanak, becsülnek meg, számolnak ki, és milyen jogszabályok alapján teszik.


Hidd el, nem éri meg!


Gondolj bele, ha csak azért 100 ezerrel kezdődik a bírság, hogy nem adsz be egy kötelező bevallást, akkor mégis mire értékelhetik, ha elhallgatod az adóköteles jövedelmed?

2018. okt. 2. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi.:) igaz. De sajnos már benne vagyok kb másfél éve,16 évesen csináltam a bankkártyámat, apa pedig azóta űzi rajta az ipart. Túl buta voltam sajnos, azzal áltatott, hogy úgyse lesz belőle baj meg agresszív,nem volt választásom.
2018. okt. 2. 20:31
 5/5 anonim ***** válasza:

Valahogy old meg, hogy Apád ne állhasson bele ilyen jellegűen az életedbe, "aztán imádkozz, hogy megúszd". :)


Egyébként ha 16 éves korod óta ez megy, és véletlenül mégis gondjaid akadnának a hatósággal, akkor a körülményekből feltételezhető, hogy nem Te vagy az ügyletek mögött, hanem a szülő.


A NAV egy nyomozóhatóság, vagyis ha Te azt állítod, az Apukád a Te nevedben értékesített, akkor ezt az információt kötelesek figyelembe venni, hiszen ők is tudják, nagykorúvá válásod előtt nem rendelkezhetsz minden felett, a szülő a gyámod.

2018. okt. 3. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!