Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha nem vagyok bejelentve,...

Ha nem vagyok bejelentve, akkor mi lesz?

Figyelt kérdés

Állást kaptam egy pékségben, ahol azt mondták, hogy be leszek jelentve, de egyelőre nem kértek ehhez fontos adatokat és régebb óta ott dolgozó kollegáktól hallottam, hogy tőlük sem. Ilyen esetben mi a teendő? Mert tudom, hogy ez így feketemukának minősül. Meg akkor így ebből nem is adóznék gondolom, főleg, hogy készpénzben kapom a fizetést. Lehet ebből bajom? (Azon kívül, hogy így a TB nem lesz fizetve (ezt saját magam hol és hogyan tudom befizetni?) és a nyugdíjhoz tartozó rész se).

Bármilyen segítséget köszönök!

21/L



2018. okt. 1. 16:24
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

Meg kell nézni az ügyfélkapudon a befizetett adóterheket/járulékokat. Lehet, hogy be vagy jelentve, de nyilván nem annyival, amennyit ténylegesen ledolgozol. Úgy tudom, hogy a pékségekben 10-12 óra az alap, te meg jó, ha majd 6 órával leszel bejelentve. Már ha beleszel.

Egészségügyi szolgáltatási járulékot kell fizetni azoknak, akik nem fizetnek semmilyen egészségügyi járulékot. Egyébként én feljelenteném a munkáltatót, kijönnek hozzá, jól megbasszák, és utána kénytelen lesz bejelenteni. Esetleg kirúg, ha megtudja, hogy ki jelentette fel. Nem kell hangoztatnod.

2018. okt. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

És hol kellene fizetnem az egészségügyi járadékot?

2018. okt. 1. 20:32
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

Nehéz döntés előtt állsz...


Ugyanis a feketemunkát nem csak a munkáltató bánhatja, ha lebukik, hanem Te is, mivel "beleegyezésedet" adtad azzal, hogy nem ágálsz ellene.


21 éves vagy. Ne így kezd a munka világát, onnan el kell menni, ha nem mersz felszólalni az érdekedben.


Egyébként az adóhatósághoz kell bejelentkezni az eü. szolgáltatási járulék fizetésére. Havi 7.320,- Ft jelenleg az összege, ami évente mindig nő.

Van rá formanyomtatványuk: 18T1011 a száma. Honlapjukról letölthető, vagy ügyfélszolgálaton beszerezhető.


Ha van ügyfélkapud, akkor először ott nézd meg, hogy tényleg nem vagy bejelentve?

2018. okt. 2. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Nyomtatvány:

[link]


[link]

2018. okt. 2. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Sajnos nincs lehetőségem most ott hagyni ezt az állást, nagyon kell a pénz.

2018. okt. 2. 09:07
 6/10 TappancsMancs ***** válasza:
50%
Legutóbbi információim szerint aki a munkát vállalja az már mentesül ennek jogi terhei alól, mivel kiszolgáltatott helyzetben van.
2018. okt. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Rosszak a legutóbbi információid. :)
2018. okt. 4. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nyilván nem jó dolog, ha nem vagy bejelentve. De ebből neked semmi bajod nem lesz, mármint megbüntetni nem fognak.
2018. okt. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok benne biztos, hogy nem fogják büntetni, ha tudomása van róla, hogy feketemunkát végez.


Ha büntetés nem is lesz (ami kétséges), akkor is minimum a feketepénz utáni közterheket várni fogja az állam. Ez TUTI! A büntetés utána persze akár az is lehet, hogy mulasztási bírságot kap, mert az adóbevallásában - akár egyéb jövedelemként is - de nem vallja be a feketemunkából származó pénzt és nem adózik, járulékozik utána.


Ne osztogassatok ilyen tanácsokat a kérdezőnek, mert nagyon félre vezetitek, aztán hoppon marad a bajban...

2018. okt. 7. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
22%
És nyugdíjad se lesz, így ha megvénülsz, mint a kecske, vagy mint az országút, akkor rinyálhatsz.
2018. nov. 3. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!