Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hány saját alig használt...

Hány saját alig használt terméket adhatok el, hogy ne kérjen semmit a nav?

Figyelt kérdés

Van pár dolgom amit csak éppen, hogy használtam, szinte vadi új dolgok.

Viszont külföldről rendeltem amit sehogy nem tudok igazolni.

Itthon drágábban árulják ezeket, úgyhogy úgy döntöttem, hogy katás leszek és kisebb-nagyobb haszonnal eladom ezeket a cuccaimat.

Van amin még a csomagolás is rajta van, csak kipróbáltam, de nem tetszett.


Ha kereskedő vagyok és veszek pl. 10-20 darabot, akkor ha minden igaz be kell bizonyítanom, hogy hol vettem.

De nekem csak az a célom, hogy eladjam a nem használt dolgaimat.


Hány ilyen terméket lehet eladni?

Vagy erre milyen szabályzat vonatkozik?


2018. okt. 2. 22:26
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Értékhatár van, nem darabszám. Évi 600 ezer forintig adómentes.
2018. okt. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Katásnak 8 millió. De mindegy...

A lényeg, hogy ha mondjuk van 100 asztali lámpám, akkor arra nyilván nem mondhatom, hogy valahol vettem, de nem tetszett a színe!


De mondjuk egy lámpánál meg biztos, hogy mondhatom.


A kettő közti dolog érdekelne, hogy hol a határ.

2018. okt. 2. 22:38
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

"Katásnak 8 millió."


Dehogyis, KATAs uzletszeruen adhat el dolgokat ertekhatar nelkul. Neked jol mondtak, hogy 600 kiloig lehet, hogy nem gond, de az uzletszeru tevekenyseget a NAV ettol fuggetlenul ertelmezheti, ha te rendszeresen hirdetsz dolgokat, akkor nehez lesz kimagyaraznod magad. Meg az altalad leirt helyzetben is eleg evidens, hogy nem a megunt dolgaidat adod el, hanem direkt azert vetted, hogy haszonnal eladhasd.

2018. okt. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Te miről beszélsz?

Katás 8 millióig adhat el. Utána adóznia kell + 40%-ot!


+ ha nem ad el csak egy dolgot egy évben akkor is lehe valaki katás.


Ha nekem van 1000 félem különböző hülyeségem amit nem használok már, akkor eladhatom katásként.


A kata csak azért kell, mert a használt dolgaimat számla nélkül csak olcsóbban adhatom el.

2018. okt. 2. 23:17
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagy a káosz a kérdező fejében...


Semmiféle korlát nincs arra, hogy a használt dolgaidat mennyiért adhatod el. Többért, mint amennyiért szerezted, vagy sem.

Annyiért adod, amennyiért megveszik.


Ezért nem kell KATA-snak lenned.

Ha nem üzletszerűen csinálod, mint magánember, akkor évi 600 ezer bevételig adómentes, bevallani sem kell. Fölötte sem kell vállalkozás (szintén, ha nem üzletszerűen csinálod), hanem egyszerűen be kell vallani az adóköteles jövedelmet, és megfizetni utána az SZJA-t.


Ha én értékesítem az autómat (ez is ingóság), és sikerül eladnom 1,2 millióért, az nem jelenti azt, hogy KATA-snak kell lennem előtte hozzá. :)


Ha keletkezik belőle jövedelmem, akkor azt bevallom és megfizetem utána az adót. Ennyi.


Én vettem egy csomó szövetet annak idején, mert varrni szerettem volna a családnak egyedi ruhákat. Megtettem, de maradt még rengeteg. Hova tegyem, mit csináljak vele, hiszen már nem kell? Eladogattam. Volt olyan, amiből több méterem is volt. Ettől még nem lettem kereskedő.


No a 8 darab babakocsi értékesítését már nehéz megmagyarázni...

2018. okt. 3. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

"A kata csak azért kell, mert a használt dolgaimat számla nélkül csak olcsóbban adhatom el."


Valóban?

Miért is?

Mintha a KATA tételes adójáról nemes egyszerűséggel elfeledkeznél.

2018. okt. 3. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Meg mi az hogy számla nélkül?

Katásként is adnod kell számlát.

2018. okt. 3. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

Ha az értékesítés nem üzletszerű, akkor nem kell rá vállalkozói.

Azt írod, szinte új cuccaid vannak. Ha a beszerzési árat bizonyítani tudod bizonylattal (számla, nyugta, szerződés stb.) és annál olcsóbban adod el, akkor nincs adózni való, nem is számít ez a 600ezres határ.

(És ha tényleg olcsóbban adod el, akkor még üzletszerűnek sem tekinthető)

[link]

2018. okt. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%
De ha külföldről rendelted, csak volt pl. paypal, vagy egyéb bizonylat, email stb. vagy magán a csomagon vámnyilatkozat, ami igazolja a beszerzési értéket.
2018. okt. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
86%
Ja, az kimaradt, hogy ha haszonnal adod el, akkor is csak 200ezres haszon felett adóköteles. Akkor meg széped adózd le, ennyi.
2018. okt. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!