Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Magyarországon, ha külföldi...

Magyarországon, ha külföldi Szlovén cégre - aminek van uniós adószáma -, veszek pl. egy laptopot, akkor itt 0% Áfát fizetek?

Figyelt kérdés
Úgy tudom akkor nekem Szlovéniában keletkezik Áfa kötelezettségem. Ennek ellenére Magyarországon mégsem akarják Áfa mentesen eladni a terméket a Szlovén cégre. Ez miért van?

#0% áfa #külföldi cégre
2018. okt. 4. 09:08
 1/7 anonim ***** válasza:
EU-s adószámod kell legyen neked is meg a szlovén cégnek is.
2018. okt. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mert nem látják, hogy elhagyta volna az országot, csak a akkor adhatsz el 0%-osan, ha ki is szállítod a másik EU-s országba.


Megveheted áfásan, és indíthatsz adóvisszatérítési folyamatot Magyarországon.

2018. okt. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mert ha kiderül az ügyeskedésed, akkor őket is jól megb..ák, pláne mivel gondolom nekik is van takargatni valójuk, a f..szuk hegyére se kívánnak egy jó kis nav ellenőrzést.
2018. okt. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Úgy értem, én veszek itt Magyarországon terméket a Szlovén cégemre azaz cég vesz cégtől és van uniós adószámom, akkor nekem kell Szlovéniában az áfát fizetnem a termékért. Nem pedig itt Magyarországon. Szóval ha uniós adószámmal rendelkező Szlovén cégre veszek itt egy terméket magyar cégtől, akinek van uniós adószáma, akkor kötelesek 0%-os áfával odaadni a terméket, mert nekem azt Szlovéniában kell fizetnem. Annyi a történet, hogy kell az eladó magyar cégnek egy kiviteli papirt kitöltetnie amin szerepelnie kell a Szlovén cég nevének, címének és uniós adószámának.

A kérdés arra vonatkozott hogy a magyar cégek ezt miért nem tudják, és miért csak áfával akarják a terméket adaadni?

2018. okt. 4. 16:23
 5/7 anonim ***** válasza:

Mert az áfa tv. világosan leírja, hogy ebben az esetben a teljesülési hely Magyarország:


25. § Abban az esetben, ha a terméket küldeményként nem adják fel vagy nem fuvarozzák el, a termék értékesítésének teljesítési helye az a hely, ahol a termék az értékesítés teljesítésekor ténylegesen van.


Ha futárral, postával, hivatalos fuvarozó céggel vitetnéd ki Szlovéniába, akkor mehet a dolog, egyébként nem.

2018. okt. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az eladó cégek jobban tudják ezt mint te, ahogy az már itt kiderült.


Egyébként senkinek nem kötelessége eladni neked semmit.

2018. okt. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem kell külső fuvarozó céget alkalmazni, mivel én is cégként vagyok és megoldom a fuvarozást. Mint irtam annyi a történet, hogy az eladó cég kitöltet egy kiviteli papirt amin rajta van az aláirásom a cégbélyegző amin szerepel az uniós adószámom, cég név, cim, és a szállitó gépjármű rendszáma, dátum és ennyi. Az eladó cég megtartja ezt a papirt és onnan már semmilyen felelősség nem terheli. Ezt azért tudom, mert többször vásároltam itt már nagyobb cégektől a mai napig, és érdekes mód, ott szó nélkül tudták hogy ezt igy kell csinálni, soha semmilyen probléma nem volt ebből és nem is lesz, mert ez igy hivatalos.
2018. okt. 5. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!