Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha KATA-s leszek és felveszek...

Ha KATA-s leszek és felveszek vkit mennyit fizetek utána?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék nyitni egy üzletet KATA adózással...oké, hogy 50.000 Ft, de ha felveszek 2 embert (pl 6 órába) utána mennyit fizetek?

Normál járulékot vagy ugyanúgy 50.000 Ft-ot esetleg kicsivel többet?


Köszönöm a segítő válaszokat és mielőtt támadnátok el fogok menni könyvelőhöz is amint lesz rá időm :)



#adó #alkalmazott kata adózásban #kata-s ként alkalmazott
2018. okt. 4. 15:33
 1/5 anonim ***** válasza:

A minimálbér - amennyiért nem valószínű, hogy kapsz embert - bruttó 138 ezer ft, ez 6 órára vetítve kb bruttó 104 ezer ft - erre jönnek még a munkáltató által fizetendő járulékok, ami kb 35 ezer ft, így tehát egy munkavállaló, 6 órára Neked kb. 140 ezer ft-ba van MINIMUM a munkabérével együtt. De mint írtam, ennyiért aligha fognak elmenni Neked, mert az a munkavállalónak kb. nettó 68 ezer ft.

Ha 2 x 6 órás embert alkalmazol, akkor az 280 ezer ft+ a Te 50 ezer ft adód= 230 ezer ft. és akkor még nem beszéltünk az üzlet rezsijéről, pénztárgépről, stb.

2018. okt. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Persze, felveszel 100 embert, és fizetsz utánuk havi 50 ezret :D

Szép világ lenne :D

2018. okt. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Üzletet hogy éri meg katásként? 8 millióig a bevételből fizeted az ipát meg az 50 ezret, költséget meg nem tudsz elszámolni... vagy én értettem félre?
2018. okt. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1. kommentelőnek köszönöm, a válasz kielégítő volt :)

2. Nem ingyen hanem utánuk is egyenként 50-re gondoltam

3. Ez is felmerül, hogy más adózási formában kellene

2018. okt. 5. 11:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem keress egy hozzáértőbb embert, mert eléggé hiányosak az ismereteid. Javaslom olvasd el a NAV információs füzeteit először, az itt kapott tanácsokkal eddig óvatosan, mert egy vállalkozásnál egy kisebb hibának is lehet anyagi vonzata.
2018. okt. 12. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!