Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tavaly örököltem 1-4-ed...

Tavaly örököltem 1-4-ed lakasrészt, idén lakást vettem 1/2 arányban. Ilyenkor első lakás tulajdonosnak számítok? Jár az illeték kedvezmény? Vagy a fizetnem kell a rám eső rész 4%-át? Köszönöm.

Figyelt kérdés

2018. okt. 4. 19:42
 1/2 anonim ***** válasza:
nem.
2018. okt. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Első lakástulajdont szerzőnek az minősül, akinek nincs és nem is volt lakástulajdona, lakástulajdonban 50 %-ot elérő tulajdoni hányada, lakástulajdonhoz kapcsolódó, az ingatlan-nyilvántartásba bejegyzett vagyoni értékű joga. A kedvezményre való jogosultság megállapításánál figyelmen kívül kell hagyni az özvegyi haszonélvezeti joggal terhelt, továbbá az olyan lakástulajdont, amelyet nagykorú vagyonszerző esetén a nagykorúság elérését megelőzően idegenítettek el. Nem minősül első lakástulajdont szerzőnek az, aki a kedvezményt az illetékkötelezettség keletkezését megelőzően már igénybe vette. A kedvezmény igénybevételéről, valamint a kedvezményre jogosító feltételek fennállásáról a szerző félnek az illetékfizetési meghagyás véglegessé válásáig kell nyilatkoznia.


Az 1/4-ed tulajdoni hányad nem éri el az 50 %-ot, tehát - véleményem szerint - első lakástulajdont szerzőnek minősülsz.


Tehát vagy egyáltalán nem volt, vagy csak az 50 %-ot el nem érő arányban volt. Ilyenkor első lakástulajdont szerzőnek minősülsz. Ha volt már lakásod nem 50 %-ot elérő hányadban, de érvényesítetted a kedvezmény arra, akkor most már nem teheted meg.


Remélem érthető voltam.


Arra figyelj, hogy meddig lehet erről nyilatkozni!

2018. okt. 6. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!