Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A szakszervezeti tagdíj...

A szakszervezeti tagdíj valójában mennyibe kerül nekem?

Figyelt kérdés
A szakszervezeti tagdíj adóalap csökkentő, ha jól tudom. Két szakszervezetnek is fizetek olyan 5000-6000 Ft-ot/szakszervezet. ezekből az összegekből valójában mennyi az ami az én pénztárcámat terheli? nem vagyok tisztában a bérszámfejtéssel, ebben a témában analfabéta vagyok, viszont túl sokba kerül, így nézve, ahogy a bérpapíron fel van tűntetve. Ha nam adóköteles, akkor most mennyi az annyi? hogyan számoljam mennyivel lenne több a nettóm, ha lemondanám?

2018. okt. 5. 21:01
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a kérdést... :)


"A szakszervezeti tagdíj adóalap csökkentő"


Miért lenne adóköteles az, amit Te fizetsz ki valakinek és nem Te kapod?


A tagdíjjal kapcsoltban van kedvezmény a SZJA-t illetően. Csökkenti a befizetett összeg az adóalapodat. Mivel az adóalap után határozzuk meg az SZJA összegét, ezért logikusan, ha az adóalap csökken, az SZJA összege is kevesebb lesz ez által.


SZJA mértéke 15 %. Tehát 5 ezer forint utáni kedvezményed összege így 750 Ft. Ennyivel kevesebb adót fizetsz egy adóévben azért, mert 5 ezer forint szakszervezeti tagdíjat fizettél be.

Gyakorlatilag a kettő különbözetébe kerül Neked a tagságod egy évben.

2018. okt. 6. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!