Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szeptember 17. én kezdtem meg...

Szeptember 17. én kezdtem meg a munkám 1 napi túlórával 11 napot tudtam dolgozni de a munkabérjegyzékbe 10 munkaidő van 80 óra rendkivüli munkánál semmi van elszámolták a túlórát?

Figyelt kérdés
2018. okt. 8. 13:36
 1/5 anonim ***** válasza:

A rendkívüli munkavégzést ma már nem kötelező kifizetni, kiadható szabadidőben is. Cége válogatja.

Derítsd ki, hogy nálatok melyik variát alkalmazza a munkáltató.


Erről mondjuk egy írásos tájékoztató nem ártott volna a munkaviszony kezdetekor.

2018. okt. 9. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát elvileg úgy van, hogy 23.tól 23.ig van bérszámfejtés és amit 23.ka után csináltam túlórát elvileg novemberbe fizetik ki.
2018. okt. 9. 11:15
 3/5 anonim ***** válasza:

No ilyet sem láttam még.


A tárgyhavi bért a következő hó 10-ig köteles a munkáltató rendezni a dolgozóval. Nem véletlenül a következő hóban, és 10-ig. Azért, hogy legyen idő az előző havi béreket számfejteni RENDESEN, hiánytalanul.


Milyen cég ez, hogy 23-ig veszi figyelembe a hónapot, és minden mást 1 hónappal később számfejt/fizet?


Azt elfogadom, ha keresőképtelen valaki, és nem adja le időben (bérszámfejtésig) a hozzá kapcsolódó orvosi igazolásokat. No de olyan időszakot "kihagy", amiről adott az információ?!?!?


Nálunk az előző havi számfejtéshez a következő hó 3-áig kellett minden papírt leadni, ha addig nem történt meg, csak 1 hónap tolással rendeztük a dolgot. A számfejtés zárása miatt...

2018. okt. 10. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
... hát ha ez van, akkor ez van, de legalább egyszer megkapod... :)
2018. okt. 10. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3: számfejtek nem egy céget, ahol korábban van bérfizetés, 25-28 között általában, de van ahol előbb. Amelyik pótlékos, az bizony 23-23-ig küldi a jelenlétit, és az alapján számfejtem.
2018. okt. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!