Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Van itt olyan aki esetleg...

Van itt olyan aki esetleg adóhivatalban dolgozik vagy nagyon tájékozott benne és tudna segíteni?

Figyelt kérdés
Tavaly egy félév után otthagytam az egyetemet, most szeptemberben kezdtem máshol. Sajnos teljesen figyelmen kívül hagytam hogy ilyenkor ha se munka se suli be kell jelentkezni TB fizetésre. Nyáron dolgoztam 3 hónapot de februártól májusig ki kell fizetnem visszamenőleg a TB-t. Voltam bent a NAV-nál ahol az ügyintéző bejelentett azokra a hónapokra, és adott 3 csekket hogy részletben fizessem be. Egyet már befizettem a háromból. Ma viszont kaptam egy újabb levelet egy csekkel együtt, hogy a tartozásomat azokra a hónapokra fizessem be, de semmi konkrét információ nincs rajta. Az se hogy a már befizetett összeget jóváírták-e vagy sem. Most akkor csak a maradékot kérik hogy fizessem be egybe, vagy mi? Nagyon nem értem hogy most mi van, ma már nem tudok bemenni az adóhivatalba se úgyhogy ha valaki ért hozzá megköszönném ha írna!
2018. okt. 12. 15:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ügyfélkapus regisztrációval nézd meg az Ebev-en az adófolyószámlád egyenlegét, ott látni fogod, mi az ami hiányzik.
2018. okt. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hú nagyon szépen köszönöm! Erről fogalmam sem volt hogy létezik. Megnéztem és ott van amit már befizettem, úgyhogy gondolom ezt automatikusan küldték ki miután bent voltam és beregisztrálták a tartozást.
2018. okt. 12. 19:30
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Eltaláltad a megoldást kedves kérdező. :)


A regisztráció hatására határozatban előírták a fizetendő eü. szolg. járulékot, amelyről értesítettek. Az előíró határozatban nem tudják figyelembe venni, hogy Te azóta mennyit fizettél be, mert az nem egyenlegközlő, hanem határozat. Tehát még akkor is megkaptad volna ugyanezt a tartalmú levelet, ha már az egészet megfizetted volna azóta.

2018. okt. 13. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!