Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Jogszerű az ha a bruttó....

Jogszerű az ha a bruttó. Minimálbéremből le van. Vonva szabadság. Miatt?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy ugye mindig bruttó 138 ezret kapok,de legutóbb voltam szabin ami ki se lett fizetve,és úgy lett megoldva hogy fizetés bruttó 131100,szabadság kifizetve:6900 összesen 138000 Tehát ez gyakorlatilag adócsalás? Vagy minek mondjam.Mert ugye úgy van könyvelve mintha ki lenne fizetve de mégsincs:(

2018. okt. 14. 11:54
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Akkor mégiscsak ki lett fizetve.
2018. okt. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Józsi, ha szabadságon vagy, akkor nem csökkentik a fizetésed, hanem a szabis pénzt külön tüntetik fel!
2018. okt. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

hűbacki, te azt gondoltad, a szabi az úgy meg, hogy megkapod a bruttót, plusz még a szabit?

Hát, nem.

2018. okt. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a kérdést. Tök egyértelmű, hogy a munkád után járó bér az 131100 forint, a szabadságod után járó bér pedig 6900 forint. Ezeknek az összege közelíti a havi szerződéses munkabért, sok esetben, pl. a te esetedben pontosan annyi (Akkor lehetne más összeg, ha pótlékok miatt a távolléti díjad nem egyezik meg az alapbéreddel, de gondolom nálad nincs szó pótlékokról.) Tehát fizetést kaptál arra a napra, amikor szabadságon voltál, ez nemhogy jogszerű, de józan paraszt ésszel is így van. Szóval mi is pontosan a kérdés?
2018. okt. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Szabadságra nem jàr munkabér, távolléti fíj jár rá, ezt megkaptad
2018. okt. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Se távolléti díjat,se szabi pénzt semmi kutyafaszát NEM kaptam,tehát kellett volna de nem kaptam!!!! Sőt még az a durva hogy úgy van feltüntve mintha kaptam volna,de nem!!!! A segédmunkás.minimálbérem bruttó 138 ezer,ezt nem lehetne csökkenteni,ennél már nincs lejjebb!!! Ismétlem.bruttó 138 ezer a szerződes szerint,mert volt aki azt írta hogy bruttó 131100,de nem 138000!!
2018. okt. 14. 13:24
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem úgy van hogy 131100 a bér a szabadság meg 6900,a bér 138000 csak az a szomorú hogy annyival lett csökkentve a bérem amennyi a szabadság összege:(nagyon un korrekt még azt is megadottam hogy nem jár útiköltség térit se nekem!!!!
2018. okt. 14. 13:28
 8/12 anonim ***** válasza:
85%

Te tényleg nem fogod fel, hogy a szabi az nem pluszban jár?

Ledolgoztál x napot, arra jár 131, szabin voltál x napot, arra a többi. A kettő együtt annyi, amennyi havonta a béred, ez megvan.

A szabi nem a havibéred felett jár. A szabi azt jelenti, otthon van, és így is megkapod a fizetésedet...

2018. okt. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%
Akkor jár 138 ezer bruttó, ha a teljes hónapot ledolgozod. Mivel most 1 (?) napot szabin voltál, így időarányosan kevesebb munkabér jár, ezért csak 131, arra az egy napra meg megkapod az időarányos szabira a pénzt. Ha egy hónapban 10 napot dolgozol és 10 napot vagy szabin, akkor 69 + 69 lesz a bérlapodon.
2018. okt. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"A segédmunkás.minimálbérem bruttó 138 ezer,ezt nem lehetne csökkenteni,"


Senki nem csökkentette.


A bruttó béred a napi 8 órás/heti 40 órás munka után jár. A fix béred pedig hónapra jár. Amikor szabadságon vagy nem bér jár (mivel nem dolgozol), hanem távolléti díj fizetését írja elő a törvény azokra a napokra.

Tehát a fix bérből kiszámolják, hogy mennyi esik a ledolgozott napokra ebből, valamint hozzáadják a szabadságra járó távolléti díjat. Az lesz a bruttó.


Ha például betegszabadságon vagy, akkor is lehet kevesebb a bruttó béred, mint 138 ezer, hiszen betegszabadság alatt nem a munkavégzésed után kapod a jövedelmet, hanem a törvényben meghatározottak szerinti mértékű távolléti díjat fizetnek rá.


Ezek a "juttatások" nem a havi bruttó béreden felül járnak...

2018. okt. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!