Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyéni vállalkozói adózás,...

Egyéni vállalkozói adózás, költségek főállás mellett?

Figyelt kérdés

Már annyira belekavarodtam. Főállás mellett szeretnék végezni olyan tevékenységet amiből havi szinten 80-120ezer Ftom lehetne. Mit kell fizetnem, mi lenne a legegyszerűbb? Megköszönném, ha leírnátok, hogy bevételtől függően mennyit, függetlenül mennyit, mik a havi és mik az évi költségek?

Szellemi tevékenység lenne, szóval semmi tárgyi formája nincs.


2018. okt. 17. 16:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem akkor Neked a legjobban a KATA adózás érné meg: elutalsz havi 25 ezer ft-ot és jó napot - év végén meg megcsináljátok egy könyvelővel az adóbevallást.

Nincs havi adóbevallás, költségelszámolás, stb.

Ami viszont még van, az iparűzési adó, ez helyenként változik - de ezt évente kell fizetni, max 2x).

2018. okt. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%

Jó, igen, még mielőtt valaki belekötne: bevételi nyilvántartást kell azért vezetni - de ez egyenlő lehet a számlatömbbel, benne a leszámlázott tételekkel.

És alanyi adómentesként érné meg Neked csinálni.

2018. okt. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én is hasonlóan értettem, de annyira belementem a részletekbe hogy belebonyolódtam. Tehát a költségem ha jól értem a 25ezer plusz a településnek fizetett iparűzési adó?
2018. okt. 17. 16:31
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Igen, kb. ennyi. Ha külföldre is szolgáltatsz, akkor kicsit bonyolultabb, de ehhez már könyvelő kéne, mert ezt nem tudom pontosan.
2018. okt. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Belföldre tervezek, de k szi, hogy említetted.
2018. okt. 17. 16:55
 6/12 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem akkor Neked a legjobban a KATA adózás érné meg


vagy nem...

2018. okt. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#6


Tekintettel arra, hogy a kérdező ezt kérdezte:

"mi lenne a legegyszerűbb?" - ezért kapta a választ a KATA-s adózásról.

Persze, "olcsóbban" is megúszhatja, ha fizet kb. havi 10 ezret egy könyvelőnek, minden hónapban vacakol a bevétel-kiadással,gyűjtögeti a számlákat, stb. ráadásul a bevételből nem vehet ki akármikor, csak majd osztalékként, stb - a kATA-s meg azt csinál a bevételével, amit akar - ha akar, akkor fagyit vesz a bevételből, stb.

Adózással együtt kb. ugyanott lenne - vagy még drágábban jönne ki - mintha KATA-s lenne


Mivel szellemi tevékenységről lenne szó, így költsége sem feltétlenül keletkezik sok.

2018. okt. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az egyszerűség nekem megér minimális plusz költséget. Ha a KATA valóban csak ennyi, az nekem megfelel. Felmerülő költségem nem lesz az utazáson, telefonon, áramon kívül. De ezek most is fennálnak.
2018. okt. 17. 20:39
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, örülök, hogyha tudtam segíteni és ki tudtad hámozni a lényeget - annak ellenére, hogy a "nagytudásúak" vagy a játszadozó "ovisok" lehúzták a számodra hasznos válaszokat (1,2 7 vagyok)
2018. okt. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én felpontoztalak, hát remélem nem mondtál marhaságot, de senki nem cáfolta. Ha 100%helaettbelég mégy egy köszönöm, akkor köszönöm :D
2018. okt. 18. 10:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!