Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Online játék után hogyan kell...

Online játék után hogyan kell adózni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van egy online játékom, ahol van olyan lehetőség, hogy pénzért cserébe úgymond játékbeli pénzt kapnak, amiből tudnak venni maguknak tárgyakat a játékba.

Hogyan kéne utána adóznom? Hogy lenne célszerű?

Nem vagyok jártas az ilyen dolgokban, de még véletlenül sem szeretném, hogy ebből probléma legyen a jövőben.


2018. okt. 26. 23:14
 1/8 A kérdező kommentje:
(A pénzt a PayPal fiókomra küldik.)
2018. okt. 26. 23:15
 2/8 anonim ***** válasza:
Azt tudom tanácsolni menj el egy könyvelő céghez.
2018. okt. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha felhívod a NAV-ot ők el tudnak igazítani. Vagy ha van könyvelő ismerősöd inkább őt kellene megkérdezned.
2018. okt. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Úgy lesz, könyvelőt fogok keresni, ha itt senki nem tud segíteni.
2018. okt. 26. 23:34
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Gyakorlott adócsalóként megsúgom, hogy a magyar hatóságoknak semmiféle rálátásuk nincs a PayPalra. Ha nem vagy olyan hülye, hogy céltáblát teszel a fejedre, tehát a játékban nincs öles betűkkel kiírva, hogy ÜZEMELTETŐ A SÁNTA BÉKA KFT, 5345 SALAKSZENTMOTOROS, SZENT HORTHY UTCA 777., akkor nem fognak tudni kezdeni veled semmit. Pont azért kötelező kiírni, hogy ki tudjanak vonulni hozzád házkutatni, zaklatni meg lesöpörni a padlást, ha épp megszorul az állam.


Nekem tíz évig működött az online boltom, soha nem volt bejelentve, egy fillért sem számoltam el. Soha nem is másztak rám. Az összes haverom, aki "becsületesen" adózott, egy-két éven belül földönfutó lett.

2018. okt. 27. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem tudja senki, hogy ki vagyok, de megtudják oldani, hogy a paypal fiókomat lenyomozzak, ha szükséges, nem? Ott kellett lakcím kártya, mivel átléptem a 2500 eurót. +Ha megkérdezi valaki a jövőben, hogy honnan lett xy nagyobb összeg a bank számlámon?
2018. okt. 27. 03:04
 7/8 anonim ***** válasza:

6. Véleményem szerint, ha nagyon akarnák, akkor utána tudnának nézni, de főleg akkor ha tudják a pontos neved és címed, vagyis hogy ki után is kellene utána nézni. A lényeg itt abban rejlik, amit az előző hozzászóló mondott, hogy random nem fogják tudni kitalálni, hogy te mit csinálsz és hogyan a Paypal számládon.


Magyarán, nem jelzi nekik rendszer hogy milyen összegek mennek azon a számlán. Bár azért hozzátenném azt is, hogy a Paypal-nak van magyar fiók helye is elvileg valamelyik bankban ha jól tudom.

2018. okt. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ha pedig valami ebből nem egyértelmű, akkor javaslom keress hozzá egy könyvelőt.

2018. okt. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!