Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan kell a német adóbevallá...

Hogyan kell a német adóbevallást kijelenteni, lezárni, hogy ne kérjenek újat a következő évre?

Figyelt kérdés
Több éven keresztül dolgoztam németországban, de 2016 Decemberében végleg hazakötlöztem. Míg kint voltam minden évben szorgalmasan kitöltöttem az adóbevalláshoz szükséges adóvisszaigénylős papírokat. Mielőtt eljöttem, kijelentettem a lakcímemet, megszüntettem kinti bankszámlámat stb, mindent megcsináltam, amit kell, hogy ne legyen később probléma. A finanzamtos ügyintéző nőnek elmondtam, hogy hazaköltözöm és nem dolgozok többet Németországban, szeretnék minden itteni dolgot lezárni, megszüntetni. Azt mondta oké, semmi gond, de meg kell csinálnom majd 2017 tavaszán a 2016os évre az adóbevallást. Ezt meg is tettem, borítékban elküldtem nekik, és visszaigazoltak, hogy minden rendben van. Erre most kaptam a régi kinti lakcímemre egy levelet a Finanzamttól, hogy nem csináltam 2017re adóbevallást, 2018.11.09-ig küldjem el, vagy 200 euro a bírság. Na most ilyenkor mivan?

2018. okt. 28. 14:11
 1/2 anonim ***** válasza:
56%
Honnan tudod, hogy kaptál levelet?
2018. nov. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Lakótársakkal laktunk együtt, akik még mindig ott laknak és ők szóltak nekem.

Az ügyet egyébként sikerült megoldanom. Írtam egy hosszú emailt annak a regionális Finanzamtnak, (akikhez jártam mindig), amiben elmagyaráztam a helyzetet és 2 napra rá kaptam is választ tőlük. Igaz nem emailben, hanem megint csak levélben, a régi német lakcímemre, de leírták, hogy megkapták az emailt és töröltek a rendszerből, a figyelmeztető levelet, amit nemrég kaptam, hagyjam figyelmenkívül.

2018. nov. 18. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!