Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A szigorú számadású nyomtatván...

A szigorú számadású nyomtatványok nyilvántartó lapját lehet elektronikusan is vezetni, vagy azt mindenképp csak az előre nyomtatott íven, kézzel kitöltve lehetséges?

Figyelt kérdés

Némelyik rublika annyira kicsi, hogy alig fér benne például a vásárolt számlatömbök azonosítója.

Gondoltam egyszerűen egy táblázatkezelőben vezetném ezentúl.

Ha ez lehetséges, akkor vajon mindig ki kell nyomtatni, ha új adat kerül bele, vagy elegendő akkor is, ha éppen valaki ellenőrzésre kéri.



#szigorú számadású nyomtatványok nyilvántartó lapja
2018. nov. 2. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Elvileg elfogadják az elektronikusan történő nyilvántartást is.

De egyébként akár azt is megteheted, hogy nyomtatsz magad egy üres nyomtatványt megfelelő méretű rubrikákkal és akkor az tuti jó lesz.

2018. nov. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én csináltam magamnak egy megfelelő méretű nyomtatványt, azon vezetem.
2018. nov. 3. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 TappancsMancs ***** válasza:

Itt azt írja, hogy az adatoknak kell meglennie. Könyvelőtől kellene megkérdezni.


1.4. A jogszabály miként szabályozza a szigorú számadású nyomtatványok nyilvántartását?

A nyilvántartás kötelező adattartama:

...

A fenti adatokat tetszőleges formátumú nyilvántartásban lehet rögzíteni.


[link]

2018. nov. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Vezetheted táblázatkezelővel. De a legegyszerűbb, ha elektronikusan számlázol egy ingyenes számlázó rendszerrel (pl. BizXpert korlátlanul ingyenes), és akkor az ezt a kötelező nyilvántartást is vezeti a számlázó rendszer.
2020. júl. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

A kérdés már régebbi, most elsejétől én is átálltam elektronikus számlázásra, de azért néha napján előfordulhat a kézi számla is.

2020. júl. 11. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!