Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés

A kérdés

Ha kiléptem a munkahelyről és magamnak kell fizetni a TB-t, akkor hova kell bemennem elintézni ezt?

Járási Hivatal vagy ügyfélkapunk keresztül el tudom intézni?

Keress kérdéseket hasonló témákban: TB, adó, hivatal, biztosítás

nov. 9. 15:44  Privát üzenet  

A válaszok
Ha legalább 45 napig tartott a munkaviszonyod, akkor 45 napig még passzív jogon van tb-d (ha nem volt 45 nap, akkor ahány napig dolgoztál). Ha kapsz álláskeresésit (munkanélküli segély), akkor arra az időre is rendezve van. Egyébként a NAV-nál tudod ezt intézni, illetve a megfelelő űrlapot ÁNYK-val kitöltve ügyfélkapun keresztül is be lehet küldeni.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont nov. 9. 16:12 Privát üzenet

Lehet postán, ügyfélkapun keresztül, valamint személyesen is intézni.

A nyomtatvány: 18T1011 számú. Azon kell bejelentkezni az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetése alá.

Ott azt az időpontot kell megadni, amelyik naptól fizetned kellene a járulékot. A bejelentkezést a fizetési kötelezettség napját követő 15 napon belül teheted meg következmények nélkül.

A benyújtott nyomtatványt feldolgozzák, majd kapsz írásos értesítést, hogy hova, mikor, mennyit kell fizetned. Ha ügyfélkapun nyújtod be, akkor oda, ha postán, vagy személyesen nyújtottad be, akkor általában lakcímre.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/2Időpont nov. 10. 05:08 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogy tudom elintézni a rendelt csomagot VÁM-ját?
Most mi ez az adóvallásos baromság? Cég már nem csinálja meg. Próbáltam regisztrálni a nav oldalára de valami e személyit kér. Mi a bánatért kell ezt így megcifrázni? Hogyan...
Augusztustól a TB-t magamnak kell fizetnem, hova kell mennem elintézni, hogy tudjam fizetni?
Ha két munkahelyről kapom a fizetésemet, a NAV akkor is elkészíti az adóbevallásom tervezetét?
Hogy tudom elintézni tb elmaradás ügyben a tartozást?
Laktóz-intoleranciával hogy tudom elintézni, hogy megkapjam az adókedvezményt?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Adózás, könyvelés rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!