Ki kéne jelentkeznem?

Figyelt kérdés

Még tanulok egyetemen, ami nem lakóhelyemen van.Szüleimhez vagyok bejelentve.Hétközben a barátomnál lakom, aki abban a városban él, ahol az egyetem van, pénteken megyek haza.

A szüleim a NAV-nál adótartozást csináltak, nem sok, de nem tudják kifizetni, ezért lehet hogy foglalni fognak a lakásban.Gondolom ami ott van saját cuccaim, azt is elvihetik.

De a barátom lakásába vitt cuccaimat/laptopom, tévém, értékes mobilom, 2-3 bútorom,biciklim,stb./amiket diákmunka keresetemből vettem,azokat is elvihetik?Ha nem vagyok oda bejelentve.

Ha szüleimtől kijelentkezek, és marad ott pár cuccom, azt elvihetik?


2018. nov. 15. 14:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát ha a barátod megengedi, hogy bejelentkezzél hozzá, akkor miért is ne szüntetnéd meg a régi címet, az nem árthat.

Ha nem engedi meg, hogy bejelentkezzél hozzá, akkor ugye az egész felvetés sztornó, mert hiába akarod, nem fogod tudni úgy megszüntetni az állandó lakóhelyed, hogy egyúttal nem létesítesz másikat. Eddig se lehetett ezt, elvégre akkor mindenki ezt csinálná a felelősség alól kibújás miatt, de most meg már be is vinnének a rendőrök ha azt látnák hogy nincs lakcímed, ugyanis a közelmúlt óta büntetendő csövesnek lenni :P

Egyébként fentiektől eltekintve, én valószínűtlennek tartom, hogy a szüleid foglalása után még téged is keresnének bármi alapján, hacsak a szüleid azt nem mondanák, hogy "figyeljenek már, egy csomó cuccunk van még ezen meg ezen a címen ami valójában mind a miénk, oda menjenek".

A törvény azt mondja, hogy lefoglalni azt lehet, ami valószínűsíthetően az adós tulajdonában van, kivéve ha a rajta levő jelből vagy más körülményből egyértelműen megállapítható, hogy az nem az adósé.

Szóval én olyan dolgot nem hagynék a szüleim házában, amiről nincs névre szóló számla, hogy nem az övék.

2018. nov. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

TV-t vidd, a többi nyugodtan maradhat. Talán még a laptopot is vihetnéd, de nem szokták foglalni, mert annak a foglalása nagyon körülményes, és "piacilag" amúgy is gyorsan amortizálódik.

98 %-ban a foglalt ingóságot nem viszik el, csak jegyzőkönyvben összeírják, később indítják el az értékesítésüket, ha a tartozás nem lesz megfizetve belátható időn belül.

Ami a piacon kelendő: Fittnesz gépek, festmények, nemesfém, antik jellegű tárgyak, műszaki cikkek (újabb mikro, hűtő, mosógép, szárítógép, aprítógépek, lapos-TV), igényes étkészletek...


Nem kell ki-bejelentkezned sehová, a szüleidnek kedvezőbb, ha oda vagy bejelentve. Vannak ugyanis ingóságok, amik az ott "élők" számától függően mentesek. Lehet, hogy éppen általad menekül meg a foglalás alól egy bútordarab.


Amit elviszel a lakásból máshova, az nincs. A végrehajtó oda mehet ki végrehajtani, ahova az adós be van jelentkezve, vagy ha ott nem található, akkor oda, ahol életvitelszerűen él még akkor is, ha nincs oda bejelentkezve.


Árverezett dolgok között itt tájékozódhatsz:

[link]

2018. nov. 16. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!