Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Azt mondták munkaügyiben a...

Azt mondták munkaügyiben a kormányhivatal átvállalja a tb-met. Viszont, amennyiben a szüleimnek van munkája így is átvállalják? Én nem keresek jelenleg semmit és előtte sokáig dolgoztam.

Figyelt kérdés
Amennyiben ők rendelkeznek keresettel így is biztosan átvállalják? Vagy történt valami változás ebben az ügyben? Régen átvállalta 6 éve az önkormányzat nekem egy évig, noha a szüleimnek akkor is volt keresete.
2018. nov. 16. 11:09
 1/3 TappancsMancs ***** válasza:
Amennyire tudom ez nem az együtt élők per kereset alapján megy, hanem a regisztráció számít. Azért kérdezd meg, de azt hiszem a regisztráció alatt jár.
2018. nov. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
58%
De ha korábban dolgoztál, akkor nem kapsz most álláskeresésit? Vagy már lejárt?
2018. nov. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

6 éve már történt ugyanez Veled.


Nem változott semmit a dolog.

Nem átvállalják helyetted, hanem megállapítják a rászorultságodat, ami alapján mentesülsz a járulék fizetése alól. A rászorultságról kiállított igazolást az adóhatóságnál kell bemutatni, kötelező jelleggel kitölteni hozzá a 18T1011 számú formanyomtatványt.


A bejelentés alapján nem írják elő az egészségügyi szolgáltatási járulékot a továbbiakban, maximum 1 évig. Utána a folyamat kezdődik elölről, ha még mindig rászorult leszel. Megint kérvényezed a rászorultságot, és így tovább...

2018. nov. 17. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!