Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adószámos magánszemély?

Adószámos magánszemély?

Figyelt kérdés

Üdv!


Ha készítek egy weboldalt, és idegen nyelvről fordítok le grafikákat, illetve készítek sajátokat is, és esetleg megkeres egy cég, saját igényeire szabott grafika elkészítéséért, akkor azt lehet adószámos magánszemélyként tenni?

Nem gondolom, hogy ebből szeretnék megélni, főállás mellett szeretném ezt, de ha bejön, akkor természetesen vállalkozást építenék rá, később.



2018. nov. 18. 15:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az adószámos magánszeméllyel az a baj, hogy hiába ad ki számlát, az olyan mintha nem is lenne számlaképes, mert a munkáltatójának bérszámfejtést kell csinálnia és csak a nettó bérét fizetik ki a bruttó számla alapján.
2018. nov. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, a rendszeresség szokott lenni a legnagyobb akadály ilyenkor. Esetenként vállalt megbízásnál jó az adószámos magánszemély, én az vagyok, főállás mellett. A főállásban kifizetnek utánam minden közterhet, így az adószámos magánszemélyként kiállított számla után már csak 15% SZJA-t kell fizetni. Én úgy szoktam kiállítani a számlát, hogy ráírom, hogy a 15% SZJA-t a számla kiállítója fizeti, így minden pénzt megkapsz, és magad után utalsz 15%-ot a NAV-nak.
2018. nov. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!

Akkor jól értelmeztem a törvény szövegét. :) Elindulok kicsiben, és meglátjuk. :)

2018. nov. 20. 06:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!