Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Össze vontan kell adóznom ha...

Össze vontan kell adóznom ha volt itthoni keresetem és Németországi keresetem?

Figyelt kérdés
Az idei évben Németországban 3 hónapot dolgoztam a többit itthon. Ilyenkor a németek összevonják a két jövedelmet és az alapján esek bele vagy éppen nem az adómentességbe?
2018. nov. 21. 22:01
 1/2 Roland921026 válasza:
A kinti melot kintre adozot az itthonit pedig ittholra, ha bejelentett persze. Van ojan cég ahol megcsinálják neked.
2018. nov. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha Németországban 3 havi béred van, ottani bejelentéssel (nem kiküldetés vagy munkaerőkölcsönzés azaz nem A1), akkor úgy vonnak szja Lohnsteuer előleget, mintha egész évben ott lennél. Azaz sok. Ezt visszaigényelheted, ha adsz le adóbevallást. Ott azonban azt vélelmezi, hogy a maradék 9 hónapban itthon is volt jövedelmed. Ezt vagy igazolod hogy mennyi (azaz kérsz EU/EWR Bescheinigung-ot a NAV val kitöltve és pecsétest) vagy ő becsli. Ezután összeadja a két jövedelmet és megnézi, hogy mennyi az adó. Ebből kivonja a magyar jövedelemre jutó adót (azaz nem adóztat kétszer). És ha ez kevesebb, mint amit tőled adóelőlegként levontak, akkor a különbözetet visszaadja. Ezt azért csinálja, mert ott nem lineáris az adó.
2018. nov. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!