Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Valaki segítsen megérteni,...

Valaki segítsen megérteni, milyen jövedelmem származik abból ha én veszek magamnak egy autót? Szerintem bukok rajta! Akkor miért is kell adóznom utána?

Figyelt kérdés
Milyen vagyonszerzési illeték? Ha megvettem a kocsit 1 milláért annak attól a perctől kedve csak csökken az ára, én ettől nem lettem gazdagabb csak szegényebb.
2018. nov. 25. 20:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
Nem jövedelem keletkezik, hanem vagyonszerzés történik. Illetéket erre az illetéktörvény alapján kell fizetni. Csak az országgyűlés tud rajta változtatni (mert törvény), de nem akar.
2018. nov. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
A vagyonszerzési illeték valóban egy rablás, szerintem a világon sehol máshol nincs ilyen. Abból a feltételezésből indul ki, hogy az elköltött pénz egy része fekete jövedelemből származott.
2018. nov. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
25%

Neked semmi, a kormány zsebének viszont jól jön az illeték.

Megveszed, fizetsz utána. Tankolod, mert nem a szeretetről megy és láss csodát, magyarba azért drága az üzemanyag, mert azon is van adó.


Főleg erre jó az autó, hogy szegény politikusok zsebe ki ne ürüljön. Mert a hasonló forrásból származó jövedelmet nem az utakra vagy másra fordítják az is biztos.

2018. nov. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Szocik idején 45% SZJA volt ha sokat kerestél az már nincs de a vagyonszerzési illeték még megmaradt.
2018. nov. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
22%

"szerintem a világon sehol máshol nincs ilyen"


Dehogynem, még ingatlanadó is van, évente pengetheted az összeget nem csak 1x.

2018. nov. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ingatlanadó itt is van.
2018. nov. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Hol itt? Vagy arra gondolsz hogy van 1-2 önkormányzat elvétve ami szed vmit?


Ha 10 lakásod van akkor se kell fizetni semmit itt.

2018. nov. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Elvétve...?

Szerintem nem nagyon van az a lúzer önkormányzat, ami nem szed valami sápot ha megteheti. Ingatlanadó, építményadó, kommunális adó, szemétdíj, a jobb helyeken még idegenforgalmi adó is van. Vagyis fizess, ha valami haverodat vendégül látod az ottani házadban. Van olyan nyomorult szemét önkormányzat, amelyiknek a sameszai kimennek a házadhoz, és fényképezik, hogy "na! itt parkolt egy olyan autó este, ami nem a tulajé, úgyhogy fizessen csak idegegenforgalmi adót meg a büntetést!"


Nekem még a gazzal, fával benőtt, kihasználatlan, örökölt TELKEM után (amin nincs ezen kívül semmi) is kell adót fizetnem egy mocsadék önkormányzatnak. Méghozzá nem is keveset, mert beépítési kötelezettséggel vették annak idején, és ez nem teljesült. Aztán ha lenne is már pénz valamit építeni rá, hogy a tökbe építsek, mikor a szomszédok közben beépítették az oda vezető bejáró utat is...?

De ez tök mindegy, csak fizessek. 'nyátok.

2018. nov. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk nem szed semmit tőlünk az önkormányzat. Szemét díjat persze, hogy fizetünk de azt az FKFnek. Pontosabban most már az NHKV-nak.
2018. nov. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát nektek. Ebből ne indulj ki az országos helyzetet illetően.

Nekem egy telkem van, ahonnan nem szednek semmit. Oda se vezet már út, mert az állami vállalat, ami annak idején karbantartotta, az már nincs, a jogutódja meg már nem csinálja ezt, úgyhogy bevezető út szintén nincs, mindenki otthagyta már.

De ezt gondolom, csak azért teszik, mert Kelet-magyarországon van, és nem üdülőövezet, hanem olyan hely, ahonnan inkább menekül mindenki a szocializmus összeomlása óta, mert munka sincs.

Szóval csak realisták, mert tudják, hogy ha elkezdenének sápot szedni ez után, akkor mindenki inkább eladná 1 forintért valami hajléktalannak.

2018. nov. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!