Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Külföldi termék eladása...

Külföldi termék eladása esetén mi számít üzletszerűnek, mikor kell már vállalkozói jogviszony?

Figyelt kérdés

A kérdésem elméleti, kíváncsi vagyok mikor számít már kereskedelemnek egy-egy árucikk eladása.

Példa: Tegyük fel, hogy meghirdetek 20-30 terméket egy aukciós oldalon (pl. vatera) ami külföldről érkezik. Raktárkészletem úgymond nincs, ha valaki leüti az aukciót akkor kiválasztom és megrendelem a terméket, mondhatni az ügyintézést adom el illetve vállalom a kockázatot ha nem jó termék érkezik, mert ehhez más hozzáadott érték nincs. Ha havonta egy minimális (például 1-2db) nem túl nagy értékű ilyen terméket eladok akkor az már üzletszerű?

Tegyük fel, hogy van vagy 5000-10000Ft hasznom ezen az egészen, tehát nem nagy összegről beszélünk.

Tehát eladok 1-db terméket mondjuk havonta, de mégis meghirdetek 20-30 db-ot, ami a hirdetés időpontjában nincs a birtokomban. Ez már üzletszerűnek minősül? Rászáll az ilyenre a NAV?



2018. nov. 26. 07:47
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Próbavásárlásba bármikor belefuthatsz.


Mivel nem saját használt dolgaid adod el, így igen ez már 1 db esetén is üzletszerű, mert haszonszerzésre irányul. Amiről te beszélsz az a dropshipment, amiből már 12 egy tucat.


Ha pl. bontatlan csomagban kapod a terméket, majd felbontod és a hirdetésben kipróbáltként adod el akkor már nem lenne az. Maximum eladási statisztika alapján húzhatják rá, hogy üzletszerű. De nyilván ott nem is fog keletkezni haszon, vagy csak kisebb mértékű.

2018. nov. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez üzletszerűnek minősül, hiszen nem a használt dolgaodat adod el, hanem kifejezetten azért rendelsz meg valamit, hogy azonnal eladd.
2018. nov. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, ahogy előttem is írták ez üzletszerű.
2018. nov. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. nov. 26. 09:04
 5/6 A kérdező kommentje:

Mondjuk ez az egész megközelítés jogilag érdekes.

Ha belegondoltok, hogy veszek pár terméket, de kibontom őket a csomagolásból, mondjuk "állni" hagyom 1 hónapig. majd azzal az indokkal, hogy ez nekem nem felel meg, nem nyerte el a tetszésem, meguntam, ruha esetén esetleg azért mert nem lett jó rám, kinőttem, teljesen szabályosan eladhatom.

Mintha bontott terméket eladhatnék akármennyit, de bontatlant nem.

Vagy rosszul értelmezem?:)

2018. nov. 27. 17:55
 6/6 anonim ***** válasza:
Pont azt írtam le, mimt "legális kiskapu " oem termék esetére. 😊
2018. nov. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!