Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Gyes mellett egyéni váll....

Gyes mellett egyéni váll. járulékai?

Figyelt kérdés

Ha GYES mellett szeretnék egyéni vállalkozó lenni (nem KATA-s, hanem tételes költségelszámolású), hogyan kell a járulékokat megfizetni? A minimum járulékalapok figyelembevételével, vagy csak a tényleges jövedelem (kivét) után?

Az az eset érdekel, amikor a konkrét munkát (kereskedelmi tevékenység) nem én, vagy nem jellemzően én folytatnám, hanem egy alkalmazottam.


2018. dec. 5. 00:12
 1/10 A kérdező kommentje:

Úgy látom, a 1858 nyomtatvány 02 lapján van mód jelölni, hogy a Gyes miatt járulékfizetés alól mentesülök, de vajon ez idő alatt is folytathatom a tevékenységemet, még ha alkalmazottam van is?

A neten ennek inkább ellentmondó véleményeket olvasok.

2018. dec. 5. 00:35
 2/10 anonim ***** válasza:

Akkor olvass törvényt.

Ha személyesen folytatod a tevékenységet, gyes alatt minimum járulékfizetési kötelezettség van. Ha nem közreműködsz, kivét után.

2018. dec. 5. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Egyéni vállalkozónál mit jelent az, hogy nem személyesen folytatom a tevékenységet?

Ha van egy alkalmazottam, és ő árul nekem, akkor nincs minimum alap? Ez akkor azt is jelenti, hogy a boltban egyáltalán nem is dolgozhatok, nem szolgálhatok ki? Vagy ennek hogy megy az ellenőrzése?

2018. dec. 5. 12:22
 4/10 A kérdező kommentje:

És még egy kérdés? Ha mondjuk nem szüneteltetem a vállalkozást, azonban nem is folytatok semmilyen tevékenységet, akkor vajon hogyan alakul a járulékfizetésem?

Hogy jól értsd: egyenlőre nem akarok semmilyen tevékenységet folytatni, azonban egy pályázat miatt szükségem van arra, hogy működő vállalkozásom legyen (szünetelő nem elegendő). Egyenlőre semmilyen jövedelemszerző tevékenységet nem kívánok folytatni. Ebben az esetben nem is kellene vajon fizetnem a minimum járulékokat? Esetleg, ha a férjemet erre az időre bejelentem, akkor csak a nem létező kivét után kellene fizetnem járulékokat?

Ettől a pályázattól függ, hogy fogok-e tudni árulni vagy sem.

2018. dec. 5. 12:30
 5/10 anonim ***** válasza:
Könyvelőd megmondja. Ezért fizeted.
2018. dec. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Vagy ha nincs, akkor nem fizetem!

Persze azok között is van sok arrogáns is, csak azt nem tudom, ők miért csinálnak úgy, mintha egy internetes portálon akarnának segíteni.

De azért köszönöm!

Esetleg valaki más tudna segíteni, tanácsot adni?

2018. dec. 5. 13:17
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha csak a vállalkozás irányítási feladatait látod el és nincs kivéted, akkor gyes mellett nincs kötelező járulékfizetésed.Ha van, akkor pedig a kivét után fizeted meg.


Ha viszont a pult mögé már beállsz amit pl. nem tudsz jelenléti ívvel leigazolni, hogy más dolgozott akkor, már személyes közreműködőnek számítasz a tev. körödben. Tehát ha a tev. köröd kereskedelem és Te magad is kiszolgálsz, árulsz akkor van járulék, de ha csak az operatív működési feladatokat biztosítod, bevallások, ksh adatszolgáltatás, stb., könyvelőhöz rohangálsz, bejelented az alkalmazottat, aki lefedi a nyitva tartási időt stb. akkor nincs.

2018. dec. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Bak Norbert. Köszönöm!

Ha jól értem amit ír, ha nem folytatok egy ideig keresőképes tevékenységet, viszont a vállalkozást nem szüneteltetem, akkor csak az adminisztratív tevékenységet végzem, tehát nem kell járulékot fizetnem, ha nincs kivét.

2018. dec. 6. 00:22
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen.
2018. dec. 6. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. dec. 7. 00:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!