Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Áfamentesből átléptem áfásba...

Áfamentesből átléptem áfásba katásként. Mi volt ez az adatszolgáltatási kötelezettséges téma idén korábban?

Figyelt kérdés
Amikor téma volt, akkor nem foglalkoztam vele mondván ez nem áll fent nálam. Most viszont érdekelne, hogy mi is ez? Már jópár áfás számlát kiállítottam számlázóprogrammal, és most ugrott be, hogy ez már lehet hogy engem is érint, és elkezdtem pánikolni...

2018. dec. 9. 23:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Könyvelő mit mond?
2018. dec. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mi az hogy könyvelő mit mond? Ha nem látnád 23:09-kor tettem fel a kérdést, a végére oda is írtam, hogy elkezdtem pánikolni. Ilyenkor ki hívja fel a könyvelőjét?


Kicsit kutakodtam, úgy látom hogy csak a 100 ezer ft áfát tartalmazó számlát kell a nav felé szolgáltatni. Nos nekem ilyen nem volt, és nem is lesz, ettől függetlenül kell regisztrálnom a rendszerükben, hogy ez megvalósulhasson, ha úgy van?

2018. dec. 9. 23:29
 3/7 Bak Norbert ***** válasza:
Meg havi áfa bevallást sem árt majd leadni. Ha a számlázód olyan, akkor meg alapból küldi a Nav-nak
2018. dec. 10. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Annyira jó, hogy visszajöttél, Norbi, hiányoztak a rossz válaszaid... Havi áfa? Hát nem.
2018. dec. 10. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

És nincs ilyen, hogy ha a számlázó olyan, akkor küldi.


Mert 1, minden számlázó olyan, július 1-től csak online adatszolgáltatásra alkalmas program használható.

2, hiába tudja a program, ez nem automatikus, ugyanis regisztráció után a használó dolga az, hogy a programot összekösse a NAV rendszerével.


Szóval grat az újabb semmit nem érő válaszodért...

2018. dec. 10. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Bak Norbert ***** válasza:

:-)) A számlázó program belépéskor eleve az összekötési képernyővel indít ( ha olyan ). Nem is az volt a kérdés, hogy kell-e neki összekötni vagy automatikus, hanem hogy az adatszolgáltatást kell neki külön lejelentgetnie, ha számlázóprogramot használ.


Ennyire nincs ügyfél, hogy pénzért ilyen mellébeszélő infokat adnál?! :-))


Nincs havi áfa, pláne hogy elképzelhetetlen számodra, hogy ha már 100.000 Ft feletti számlát állít ki, akkor havi 1 millió felett is lehet a levonható áfa, vagy egyáltalán, hogy nagyobb beruházást tervez éven belül és eleve havira áll be :-)

2018. dec. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Bak Norbert ***** válasza:

Ha olyan:


[link]


"A számlázó használatának megkezdésekor esedékes NAV bejelentési kötelezettségednek is segítünk eleget tenni, hogy neked néhány kattintásnál ne legyen vele több dolgod."


ha meg nem olyan:


[link]



:-))

2018. dec. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!