Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Vállalkozást szeretnék bejelen...

Vállalkozást szeretnék bejelenteni IPA alá Szegeden az ÁNYK program használatával. Hogyan tudom beolvasni a "SZMJVADO_bejelentkezes_1_8. tem. Enyk" fájlt?

Figyelt kérdés

Az ÁNYK program települt rendesen. Számlázó programot például már sikerült a segítségével regisztrálni, de ott egy jnlp fájlról volt szó, itt pedig egy jar csomag áll rendelkezésre, aminek a része az enyk fájl is...

Próbáltam a program mappába bemásolni, illetve a program felületén is a másolás a mentés könyvtárba opcióval, de nem sikerült megoldani a helyzetet...

Nagyon hálás lennék, ha valaki tudna hasznos tippet adni!



2018. dec. 13. 01:21
 1/2 A kérdező kommentje:

Közben sikerült megoldani...

Kiderült, hogy nem árt a probláma megoldásához némi "alapszintű" java programozói ismeret...


A gond az, hogy az elektronikus nyomtatvány egy tömörített "jar" fájlban jön le Szeged Elektronikus Adó Rendszeréről ( [link] ami nem tartalmaz semmi olyat, ami lehetővé tenné, hogy az adott nyomtatvány kattintásra telejüljön az ÁNYK-ba...


Szóval a működő megoldás:

- Nyiss meg egy parancssort (Start menüben keress rá! - írd be a keresőbe, hogy "cmd" vagy "parancssor")

- Lépj be a mappába, ahová a letöltött fájlokat mentetted!

- Írd be a következőt a parancssorba:

java -cp JAR-FÁJL-HELYE/JAR-FÁJL-NEVE jarinstaller.JarInstaller

Tehát kedz el beírni: "java -cp" - majd egy SZÓKÖZ után a JAR-FÁJL-HELYE helyére másold be a fájl elérési útját >>> kattints jobb gombbal a fájlra, válaszd a "Tulajdonságok" opciót és másold ki a Hely adatot (pl.: E:\Documents\...), majd a JAR-FÁJL-HELYE után "/" jellel elválasztva szóköz nélkül másold be a fájl nevét a JAR-FÁJL-NEVE helyére. Ezt követően egy SZÓKÖZ után következik a Main-Class, azaz "jarinstaller.JarInstaller".

Nálam így működött...

2018. dec. 13. 21:33
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát ez profi munka. De én ezt megspóroltam pl. Budapestnél, ahol a szüneteltetés miatt nem lehetett az ő automatikus rendszerükben bejelentkezést módosítani és egyszerűen kitöltöttem pdf-ben a változásbejelentést. Aláírva szkenneltem és epapír-ként küldtem el az önkormányzatnak.

Ezt tájékoztatásul írtam, mert a Te megoldásod persze a hivatalnak jobban tetszik, hisz Te keresztre feszíted magad, hogy az ő rendszerük szája íze szerin küldd amit ő csak gombnyomással beolvas az enyémnél meg manuálisan kell dolgoznia...:-))

TAXNET Éva

2019. máj. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!