Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mik egy tárgyi eszköz könyvelő...

Mik egy tárgyi eszköz könyvelő feladatai?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Könyvelő állásra jelentkeztem egy nagyobb céghez, és úgy néz ki, hogy én leszek a befutó. Viszont a feladatok között van tárgyi eszköz könyvelés is és azt még nem csináltam - persze a mérlegképes sulin kívül. Esetleg tudna valaki, aki ebben dolgozik, írni egy-két dolgot ezzel kapcsolatban, hogy mire számíthatok, milyen folyamatok vannak, mire kell odafigyelni? Pl. leltározást nekem kell csinálnom, vagy azt már másvalaki csinálja? Mindent írjatok, mert kicsit tartok tőle, bár kíváncsi is vagyok. Köszi előre is!
2018. dec. 16. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Cégfüggő, de igen, általában a leltár oda tartozik. +a beszerzéssel kapcsolatos események, eladás, apport, écs...
2018. dec. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem értem, ezt miért nem interjún kérdezted meg?


TE könyvelése halál egyszerű, számviteli politikában le van írva, mit hova kell sorolni, milyen hasznos élettartammal, leírási kulccsal és écs móddal, nem árt tudjad, hogy minek mennyi az SZJ mag a TAO szerinti kulcs.

Nem árt tisztában lenni, hogy mi a rendkívüli écs, ráaktiválás meg alapvetően kell józan paraszti ész, hogy ne a bútorok közé aktiváld mondjuk a számítógépet meg hogy egyáltalán mit kell aktiválni, mit nem.

Ez mind szinte cégfüggő és számviteli politika függő.

2018. dec. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jelentkeztél az állásra, de nem tudod, hogy mi az annak ellenére, hogy megcsináltad a mérlegképest, és te vagy a befutó?


Sok mindent elárul rólad és az adott cégről is. Bár nekem is van ismerősöm, aki multinál beruházásokat könyvel és nem tudja mi a különbség a beruházások és költségek elszámolása között...

2018. dec. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Igen a leltározást is te fogod, jó estben lesz segítséged. Feladat pl. leltármatricázás, aktiválások, ráaktiválások, értékesítések, selejtezések, ÉCS. Egyszerű, ne aggódj miatta. A folyamatok pedig szerintem minden cégnél eltérnek. (Aktiválás)
2018. dec. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

2-nek: Jeleztem az interjún, hogy gyakorlatban még nem foglalkoztam vele, azt mondták, nem gond.

3-nak: köszönöm a válaszod, bár ez inkább trollkodás a részedről... Jelentkeztem az állásra, mert a feladatok olyanok, amiket eddig is csináltam, viszont köztük van a tárgyi eszköz könyvelés is, amit nem. Ezt jeleztem is az interjún és mondták, hogy nem gond, meg lehet tanulni. Elárulom, hogy az interjúkon nem csak szakmai, hanem emberi szempontból is osztályoznak. De te biztos nagyon nagyon okos ember vagy, aki már úgy született, hogy mindent tud!

És biztos azt is nagyon jól tudod, hogy a mérlegképes - vagy bármilyen suliban - a felét nem tanítják meg annak, amivel aztán az életben, a gyakorlatban találkozol, sőt, inkább teljesen életszerűtlen feladatok vannak. Igen, vannak törvények és jogszabályok, amiket meg kell tanulni és tudni kell, és van a józan paraszti ész, amit használni kell. De úgy gondolom, minden cég maga alakítja ki, hogy ezt a területet hogy kezeli, persze a törvényes kereteken belül. Ha nem tudsz normális tanácsot adni, segítséget nyújtani, csak parasztkodni, akkor szerintem itt nincs helyed!

2018. dec. 18. 07:10
 6/7 A kérdező kommentje:
4: köszönöm szépen a normális válaszodat és a segítséget!
2018. dec. 18. 07:12
 7/7 anonim válasza:
Igazán nincs mit :) Sok sikert!
2018. dec. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!