Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyéni vállalkozó pénztár...

Egyéni vállalkozó pénztár nyitó egyenleg? Áthozzátok az előző évi zárót?

Figyelt kérdés

Banknál mindenképp be kell írni, egyértelmű, másképp sosem fog stimmelni az egyenleg, pénztárnál viszont gyakorlati jelentősége nincs, mivel az e.v. az eredményét kötelező jelleggel kiveszi, teljesen nullára futtatja az egyenlegét.


Ahogy látom van amelyik könyvelő átveszi az előző év záróját, de év elején váltottam, az új a bankot megnézte nyilván, pénztár nyitónak meg semmit sem írt be.



2018. dec. 21. 11:38
 1/4 Bak Norbert ***** válasza:
58%
E.v nem tud tőke tartalékot képezni, kötelezően ki kell vennie. Max felteheti számlára év végén a pénztárban lévőt.
2018. dec. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom. Ami a bankban van azt tőke betétnek írjátok be év elején?
2018. dec. 21. 13:59
 3/4 anonim ***** válasza:
ha kötelezően ki kell venni, azt kötelezően le is kell könyvelni, hogy kivetted... szóval olyan nincs, hogy a tavalyi záró 1 csilliárd, az idei nyitó meg 0.
2018. dec. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem kell eltávolítani, csak leadózni, az a lényeg. Ahogy a bankszámlát se kell leüríteni december 31 -én... csak el van számolva az eredmény aminek az adója februárban lesz esedékes. Nehéz lenne egy nullára tett számláról befizetni, meg az áfát is januárban.
2018. dec. 23. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!