Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell bizonylatot kitölteni...

Kell bizonylatot kitölteni ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Tulajdonomban áll egy ház, amit valószínűleg ki fogok adni albérletbe. Mikor a kiadásról készült szerződés elkészül, megtörténik a szerződésben foglalt pénzösszeg kifizetése, akkor kell bizonylatot kitölteni? Esetleg nem szükséges, mert a fizetés tényét bizonyítja a szerződésben leírtak és tanúk aláírása?

Úgy tudom, hogy két lehetőség van a lakbér fizetésére: számlára fizetéssel, vagy készpénzben úgy, hogy bizonylat készül.



2018. dec. 26. 20:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem kell.
2018. dec. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem árt, ha készül bizonylat a pénz átadásáról. Egyébként könnyen vita alakulhat ki a két fél között.

Ha nem adsz bizonylatot, akkor a szerződésben leírt összeg megfizetését vélelmezi az adóhatóság egy ellenőrzés alkalmával még akkor is, ha ténylegesen nem fizették meg.


No ennek az elkerülésére sem árt a bizonylat.


Én úgy oldottam meg, hogy vettem a nyomtatványboltban/papírboltban egy bevételi és egy kiadási pénztárbizonylatot. Azokat használom erre a célra. A bevételi 3 példányos. Eredeti megy a könyvelőnek, zöld példány a bérlőnek, a harmadik marad a tömbben. Vita kizárt. Ennyi.

2018. dec. 27. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2018. dec. 27. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!